« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pele mi bu adam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Juventus Kulübü'ne ve Hakan'a tepki gösteren İtalyan köşe yazarları, ‘‘Cruyff'u getirtmek, Pele'yi bu haliyle bile sahaya sürmek, Maradona ile anlaşmak, Platini'yi oynatmak, Hakan ile sözleşme imzalamaktan çok daha kolaydır’’ yorumunu yaptı.

<ı>Devler böyle yapmazdı

İtalya'da dün yayınlanan bazı gazetelerde köşe yazarları, Hakan'a ateş püskürdü. La Repubblica Gazetesi'nde yazan Marco Mensurati, ‘‘Cruyff'u getirtmek, Pele'yi bu haliyle bile sahaya sürmek, Maradona ile anlaşmak, Platini'yi oynatmak, Hakan ile sözleşme imzalamaktan eminim çok daha kolaydır’’ yorumunu yaptı.

<ı>Bırakın peşini

Tuttosport Gazetesi yaklaşık 2 milyar lira için Juventus'un hala Hakan ile pazarlık ettiği için İtalyan Kulübü'nü eleştirerek, ‘‘Bedava gelip oynamak değil, kenarda yedek soyundurmak isteyenler var. Bırakın bu Türk'ün peşini’’ değerlendirmesini yaptı.

<ı>RAI’nin iddiası...

ÊRAI Radyo 1 ise Hakan'ın Türk-İtalyan ilişkilerinde oynadığı rolden dolayı imaj ve arabuluculuk payesi için ayrı bir ücret istediğini öne sürdü. Öcalan olayı ile bağlantılı olarak transferinin yapıldığına inandığı öne sürülen Hakan'ın bu isteğininin 100 bin dolar olduğu da belirtildi.

<ı>Yine hüsran olabilir

Diğer gazetelerde yer alan haberlerden bazıları da şöyle: Corriere Dello Sport, yılan hikayesine dönen Hakan'ın transferinde Juventus'un aciz kaldığını belirtti. La Gazetta Dello Sport ise Hakan'ın geçmişte İtalya'daki başarısızlığının tekrar yaşanabileceğini öne sürdü.

<ı>Taraftar tepkisiı

Bu arada bazı Juventus taraftarları, İtalya Kupası çeyrek final ilk maçında Juventus'un Bologna'ya 2-1 yenilmesinin ardından gerek Ancelotti'nin, gerekse Hakan'ın takımlarına alınmasına tepki gösterdi. Maç sırasında taraftarlar tezahüratta bulunarak, ‘‘İkisini de istemiyoruz’’ dediler.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler