TRABZON HABERLERİ

Pekşen Trabzon’a Hafif Raylı Sistem Ve Metro Kurulması İçin Harekete Geçti

IHA
14 Ekim 2015 - 12:50Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 12:51

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AVUKAT HALUK PEKŞEN, YAĞMUR ALTINDA DOLMUŞ BEKLEYEN VATANDAŞLARIN DURUMUNA TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Kahramanmaraş caddesinde dolmuş duraklarında yağmur altında bekleyen hemşehrilerinin durumuna tepki göstererek Trabzon’un sahipsiz olmadığını 1 Kasım’dan sonra TBMM’ne Trabzon için Hafif raylı sistem ve Metro Kanun teklifi vereceğini söyledi.
Kahramanmaraş Caddesi’nde seyir halindeyken bulunduğu araçtan inerek dolmuş duraklarında yağmur altında bekleyen vatandaşların yanına giden Pekşen, “Dünya kenti Trabzon’a böyle bir tablo yakışmıyor. Ulaşacağınız yerlere araç bulmakta zorlanıyorsunuz bir de yağmur altında bekliyorsunuz. İnsan bu durakların üzerlerine kapatır. Trabzon insanına bu tabloyu layık görenlerin yakasına bırakmayacağım “dedi.
Pekşen, Trabzon Şehri’nin sahipsiz olmadığını belirterek, "TBMM’nde bu şehrin sesi olacağım. Şehrin sorunlarına hâkim birisiyim. Bu şehri yönetenler bayrak ve tabela asmakla meşgul. Bunan sessiz kalmayın burası dünya kenti büyük bir şehir. Bu şehir bu kadar sahipsiz değil. 1 Kasım’da TBMM gittiğimde Metro Kanun teklifini vereceğim. Ona hayır diyecek olanı da bu şehirde sokağa çıkarmayacağım. Trabzon’un perişan ve ilkel görüntüsünü kabul edemiyorum” ifadelerini kullandı.
ZİGANA TÜNELİ
Trabzon kent trafiği için hafif raylı sistem ve metronun tercih edilmeden Zigana’ya tünel yapılmasını gündeme getirilmesini de eleştiren Pekşen "Zigana Tüneli çok kısa bir süre önce ihale edildi. Zigana Tüneli’ne neden ihtiyaç duyulduğunu hiç kimse mantıklı bir açıklama ile izah edememektedir. Oysa Trabzon şehir ulaşımı artık içinden çıkılmaz bir trafik keşmekeşine dönmüştür. Zigana Tüneli’ne ayrılan bütçenin yarısıyla Trabzon’un metro ihtiyacı tamamıyla, hatta metro ve hafif raylı sistemi de karşılanabilir. Özellikle Yomra-Akçaabat arasına bir an önce inşa edilmesi gereken hafif raylı ulaşım sistemi yapılmıyor. Ancak durup dururken Zigana Tüneli ihale ediliyor. Zigana Tüneli’nin hiçbir aciliyeti ve zorunluluğu yokken Trabzon şehir içi trafiği çok büyük bir aciliyeti arz ederken neden Trabzon şehir içi trafiğinin çözümü değil de Zigana Tüneli? Trabzon trafiği sorunu özellikle de Akçaabat- Yomra arası acil olarak çözülmesi gerekiyor" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Pekşen Trabzon’a Hafif Raylı Sistem Ve Metro Kurulması İçin Harekete Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pekşen Trabzon’a Hafif Raylı Sistem Ve Metro Kurulması İçin Harekete Geçti haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:35
  • Guneş
   05:27
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı