İZMİR HABERLERİ KONAK HABERLERİ

Pekdaş'tan değişim yanıtı

DHA
02.03.2018 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

KONAK Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye birimlerinde yapılan görev değişikliğine dair, "Belediyeler içerisinde en az değişim biz de yaşanıyor" dedi. Bazen nöbet değişikliğinin gerekli olduğunu söyledi.

Konak Belediye Başkanı Sema  Pekdaş, bazı müdürlüklerde görev değişimlerine gitti. Yeni görev değişikliğine göre Başkan Yardımcısı Nurcihan Özer'in yerine Özel Kalem Müdürü Dilek Demir Kubanlı getirildi. Kubanlı, her iki görevi birlikte yürütecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mücella Baytuğ'un yerine Zerrin Polat getirilirken, Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü görevinden ayrılan Meryem Sezgin'in yerine ise Yazı İşleri Müdürü Ayşegül Altınbaş atandı. Ayşegül Altınbaş'ın boşalttığı koltuğa ise müdürlükte görev yapan Dilek Eroktay Öncül getirildi.

Konak Belediye meclis toplantısının mart ayı birinci birleşiminde konuşan Başkan Pekdaş, belediyenin bir bütün olduğunu ve farklı müdürlüklerde çalışanların farklı farklı pozisyonlarda çalışmasının belediyenin bütününü daha iyi kavramaları açısından önemli olacağını söyledi. İyi bir belediyecilik için bu yer değişikliklerinin önemli olduğunu belirten Pekdaş, "Nöbete gelen arkadaşlara başarılar dilediğimiz gibi görevden ayrılan ve görev değişikliği yapılan arkadaşlarımıza da yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

"EN AZ DEĞİŞİM BİZDE"

Meclis toplantısının ardından gazetecilerin yapılan değişiklikleri sorması üzerine açıklama yapan Başkan Pekdaş; her belediyede her kurumda, özel şirketlerde mutlaka bir nöbet değişikliğinin olduğunu ifade etti. Bunun da onlardan birisi olduğunu vurgulayan Başkan Pekdaş, Konak'ta daha önce de bazı birimlerde değişiklik olduğunun hatırlatılması üzerine ise "Diğer belediyelerin en azı bizde. Toplamına bakın. En az değişiklik Konak Belediyesi'nde. Bugün 4 müdürlükte değişiklik yapıldı. 31 müdürlük, 6 başkan yardımcılığı olduğu yerde 4 değişiklik çok mu önemli" yanıtı verdi.

"KADINSIZ DEMOKRASİ OLMAZ"

Öte yandan Konak Belediye Meclisi'nin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda belediyenin mart ayı teması 'Kadın Dostu Kent Konak' olarak ilan edildi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kadınsız demokrasinin olmayacağını belirterek, "Kadınların toplumsal hayatın her alanında olduğu gibi siyasette de eşit şekilde var olması gerekiyor" diye konuştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla alınan karar doğrultusunda Mart ayı boyunca Konak Belediyesi'nin tüm resmi yazışmalarında 'Kadın Dostu Kent Konak' temasına uygun logo kullanılacak. Ayrıca ay boyunca temaya uygun etkinlikler gerçekleştirilecek.

“HAYATIN HER ALANINDA OLMALILAR"

Meclis oturumunun 1 Mart'ta yapıldığına dikkat çeken Başkan Pekdaş, 1 Mart 1935 tarihinde Türk kadınının ilk kez milletvekili seçilip, meclise girdiğini hatırlattı. Başkan Pekdaş, "O tarihte 18 kadın parlamentoya girdi. Kadınların parlamentoya giriş yıldönümü de aslında Mart ayının kadınlar günü olmasıyla bir biçimiyle de bağlantılı bir gündür Türkiye'de. Kadınların siyasete girmesinin, seçme seçilme hakkını kullanışının 83. yıldönümü kutlu olsun. Kadınsız demokrasi olmaz. Kadınların toplumsal hayatın her alanında olduğu gibi siyasette de eşit şekilde var olması gerekiyor " dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Konak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Konak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Pekdaş'tan değişim yanıtı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı