« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pehlivanlar belirlendi

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık unvanını alabilmek için güreşecek 50 başpehlivan belirlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sezon başından beri Türkiye'nin çeşitli yörelerinde yapılan mahalli yağlı güreşlerde puan toplayarak puan cetvelinin ilk 50 sırasında yer almaya hak kazanan başpehlivanlar belli oldu. Buna göre, 2004, 2007 ve 2008 yılının başpehlivanı Recep Kara puan cetvelinde 385 puanla ilk sırada yer alıyor. Recep Kara'yı 382 puanla Güngör Ekin, 365 puanla Şaban Yılmaz takip ediyor.

Geçen yılın başpehlivanı Ali Gürbüz listede 360 puanla 4. sırada yer alırken, Recep Kara'yı altın kemerin ebedi sahibi olmak için çıktığı güreşte yenen ve 2009-2010 yıllarının başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ise 278 puanla listeye 10. sıradan girdi.

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 6-8 Temmuz'da Sarayiçi Er Meydanı'nda yapılacak.

Er Meydanı'na çıkmaya hazırlanan pehlivanlar kayıtlarını yaptırmaya başladı

Edirne'de, 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde çeşitli boylarda yapılacak güreşlere katılacak pehlivanların kayıtlarına başlandı.

Mimar Sinan Spor Salonu'nda 14 boyda güreşçilerin kayıtları sağlık kontrollerinin ardından yapılıyor. Eşleştirme için tartıya çıkarılan güreşçilerin kiloları ölçülerek, kayıt altına alınıyor.

Kayıtlar yarın akşam sona erecek.

-Kispet satışlarına yoğun ilgi-

Bu arada, kayıt yaptıran pehlivanlar, spor salonu bahçesinde tezgah açan kispet satıcılarından kispetlerini satın alıyor.

Kispet üreticisi Uğur Kesen, Samsun'dan kispet satışı için geldiğini ve bu sezon satışların oldukça iyi olduğunu söyledi.

Sezon boyunca 600'den fazla kispet sattığını anlatan Kesen, kispetin 250 ila 400 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğunu kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz