Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pegida kurucusunun Twitter hesabını Türk hackerler ele geçirdi

  Ahmet YILDIRIM/ Berlin(DHA)
  22 Nisan 2016 - 12:06Son Güncelleme : 22 Nisan 2016 - 12:21

  Almanyanın Dresden kentinde İslam ve yabancı karşıtı Pegida hareketini (Yurtsever Avrupalılar Batının İslamlaşmasına Karşı) kuran Lutz Bachmann'ın Twitter hesabı korsanlar tarafından ele geçirildi.

  Münihte yayımlanan Abendzeitung gazetesinin bildirdiğine göre, bu sabah saatlerinden itibaren Bachmannın Twitter hesabından İslam ve yabancı karşıtı tweetler yerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana destek tweetleri yer aldı.

  Pegida lideri Bachmannın Twitter hesabını ele geçirenlerin bozuk bir dille, "Almanyanın baş Nazisi Lutz Bachmannın Twitteri Türk vatanseverler tarafından ele geçirildi" , "Twitter der Haupt#Nazist Deutschlands Lutz ", "Bachmann ist bei den türkischen Patrioten geknack" ifadelerini kullandıkları öğrenildi.

  Paylaşılan Tweetlerde Pegidayı Nazilerin muhafız birliği SS'e benzeten korsanların, Lutz Bachmannın hapse atılmasının istendiği öğrenildi.

  Abendzeitung ve N24te yer alan haberlere göre, korsanlar, eylemin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Alman kanalına misilleme olarak yapıldığını ve Almanya'nın Kürt teröristlere silah satmasını protesto amacı güttüğünü duyurdu. Ayrıca, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi, aksi takdirde Almanların pişman olacakları tweetleri de paylaşıldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı