Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pegida kurucusu Bachmann'ın hâkim karşısında

  BERLİN
  19 Nisan 2016 - 12:54Son Güncelleme : 19 Nisan 2016 - 14:43

  İslam ve yabancı düşmanı Pegida'nın başı Lutz Bachmann, halkı kışkırtmaktan yargı önüne çıktı.Bachmann sanık sandalyesine kurban rolünde, gözüne band anlamına gelen güneş gözlüğüyle oturdu.

  Almanya'da İslam ve yabancı düşmanı Pegida hareketinin kurucusu Lutz Bachmann, Dresden Bölgesel Mahkemede yargı önüne çıktı. Facebook hesabında mültecileri “Hayvan sürüsü”, “Pislik”, “Paçavra” diye niteleyen Lutz Bachmann, halkı kışkırtmak suçundan yargılanıyor.

  PEGIDA lideri Lutz Bachmann 19 Nisanda hesap verecekPEGIDA lideri Lutz Bachmann 19 Nisan'da hesap verecek

  Daha önce de uyuşturucu, hırsızlık, adam yaralama suçlarından cezası bulunan Lutz Bachmann, salı günkü duruşmaya gözünde, gazetelerin suçu kesinleşmeyen kişilerin gözüne attığı bant anlamında bir güneş gözlüğüyle geldi.

  Bachmann'a eşi Vicky Bachmann da aynı gözlükle eşlik etti. Bir grup Pegida yanlısı, mahkeme önünde, “Asıl Merkel yargılanmalı” yazılı pankartlarla Bachmann'a destek verdi.

  Pegida kurucusu Bachmannın hâkim karşısında

  Bachmannlar, yargıç mahkeme salonuna gelinceye kadar güneş gözlüğünü çıkarmadı.

  Bachmann’a yeni suç duyurusuBachmann’a yeni suç duyurusu

  Bachmann'ın savunma avukatı, Facebook hesabındaki bu sözcüklerin Bachmann'a ait olmadığını, fake olduğunu iddia etti. Bunun üzerine savcı, sanık Bachmann'ın bir konuşmasında “Herkesin bira masası başında söylediğini ben söyleyince, suça giriyor” sözlerini içeren videoyu mahkemeye sundu.

  Mahkeme Bachmann için üç oturum planladı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı