PEGIDA, Duisburg'da yürüdü

Temel ELCİVAN/DUİSBURG, (DHA)
27.01.2015 - 15:52 | Son Güncelleme:

ALMANYA'da İslam karşıtı gösterileri ile gündeme oturan Pegida, Duisburg kentinde gösteri yaptı.

Kendilerini 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar' olarak tanıtan ve İslam karşıtı eylemleriyle bilinen PEGIDA grubu, dün akşam Duisburg'un Ana Tren Garı karşısında miting, ardından da yürüyüş yaptı.

Miting alanında bulunan komite aracının üzerine çıkan PEGIDA yöneticileri, geçen haftadan daha kalabalık olan ve sayıları 1000'e yaklaşan destekçilerine hitaben konuşmalar yaptı. Konuşmalar sırasında, geçen hafta mitingde yer alarak özellikle Alman basının yoğun ilgi göstermesi ardından görevinden uzaklaştırıldığı açıklanan papazın, hastalık mazeretiyle dünkü mitinge katılamadığı belirtildi.

PEGIDA, Duisburgda yürüdü

TÜRK BANKASINA ÖZEL KORUMA

Irkçı konuşmaların ardından yürüyüşe geçen PEGIDA'ya, sokak başlarında bekleyen karşıt görüşlüler tarafından sözlü sataşmalar oldu. PEGIDA'nın yürüyüş güzergahında bulunan Ziraat Bankası'nın şubesi önünde, Alman polisi geniş önlem aldı. PEGIDA grubundan bazı katılımcıların, yürüyüşü takip eden Türk gazetecileri kamerayla görüntülemeye çalışması dikkat çekti. Gösteriler nedeniyle yoğun önlem alan Alman polisi, yürüyüşünü tren garında bitiren PEGIDA grubu ile gar önünde karşıt miting yapanların karşı karıya gelmesine engel oldu. PEGIDA karşıtı olarak miting yapan yaklaşık 500 kişilik grup, 'Irkçılara yer yok' pankartları taşıdı ve ıslıklar eşliğinde 'Duisburglu biziz, siz değilsiniz, gidin Duisburg'dan' sözlerle PEGIDA'ya tepki gösterdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı