Pegasus Gazipaşa'ya uçmaya başlıyor

Erdem KÖSE/GAZİPAŞA (Antalya), (DHA)
16.10.2012 - 16:50 | Son Güncelleme:

PEGASUS Havayolları, 17 Aralık’tan itibaren Gazipaşa Havalimanı’na uçuşa başlayacak.

Antalya’ya gelerek Gazipaşa Havalimanı’nda incelemelerde bulunan Pegasus Satış Direktörü Emre Pekesen ve Yer İşletme Direktörü Boğaç Uğurluteğin, Gazipaşa- İstanbul- Gazipaşa seferlerine 17 Aralık’ta başlayacaklarını söyledi. Gazipaşa, Alanya ve Anamur’da yerel yönetimlerle göreşen Pegasus yetkilileri, yerel yönetimlerden destek istedi. Emre Pekesen, Boğaç Uğurluteğin, TAV Gazipaşa Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı, Anamur Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Türe, Gazipaşa Belediye Başkanı Vekili Nihat Kalaycı ve sivil toplum örgütü temsilcileri ortak bir toplantı düzenledi.

GAZİPAŞA ARTIK KOŞMAYA BAŞLIYOR

Havalimanı terminal binasındaki toplantıda konuşan Havalimanı Müdürü Aşıklı, Gazipaşa Havalimanı’nın emekleme ve yürüme dönemini geride bıraktığını, artık koşmaya başladığını söyledi. Düne kadar uçakların inip inemeyeceği tartışılan havalimanına bugün Türkiye’nin saygın havayolu kuruluşu Pegasus’un uçuşa başlayacağını anlatan Aşıklı, "17 Aralık itibariyle iç hat seferlerine başlayacaklar. Pegasus 22 iç nokta ve 37 dış nokta olmak üzere toplam 59 noktaya uçuş yapıyor. Böyle bir havayolunu burada ağırlamaktan son derece mutluyuz" dedi.

ALANYA’DA CİDDİ POTANSİYEL VAR

Pegasus Yer İşletme Direktörü Uğurluteğin ise Alanya’da ciddi bir potansiyel gördüklerini söyledi. Sadece Alanya’yı İstanbul’a değil, uçuş yaptıkları 59 noktaya bağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Uğurluteğin, "Hem çok ucuz fiyatlarla hem de tam zamanında uçuşlarla bunu yapmayı planlıyoruz. Bunu söylerken Alanya, Anamur ve Gazipaşa’nın desteğini bekliyoruz. Halkın desteğiyle bu potansiyeli hayata geçirebiliriz. Bunun duyurulması çok önemli" diye konuştu.

TANITIM YAPMAMIZ GEREKİYOR

Pegasus Satış Direktörü Emre Pekesen ise gördükleri ilgiden memnun olduklarını kaydetti. Gazipaşa Havalimanı ile gündeme geldiği günden bu yana ilgilendiklerine değinen Pekesen, "Bazı teknik konular vardı aşılması gereken. Bugün bu noktaya geldik. Bizim politikamızı biliyorsunuz. En uygun fiyatla koltuklarımızı satışa açıyoruz. Burada bir talep, potansiyel var. Sadece yurt içinden değil, yurt dışından da bir talep var. İlk etapta haftada 4 sefer düzenleyerek bu talebe cevap vereceğiz" dedi.

HAFTADA 4 SEFER

Bir taslak tarife üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Pekesen, şöyle konuştu:

"Ana üssümüz Sabiha Gökçen Havalimanı. Haftada 4 sefer ile başlayacağız. Kış döneminde seferlere başlıyoruz. Yazın sefer sayısını artırmayı düşünüyoruz. Bizim çalıştığımız taslak tarife, yöre halkına en uygun tarife olacak. Sabah buradan İstanbul’a gidiş, akşam saatlerinde İstanbul’dan dönüş olacak şekilde seferlerimizi ayarlayacağız. Yurt dışı seferlere de en uygun bağlantı seferlerini vererek uçuş yapmayı düşünüyoruz. İnşallah her gün sefer yaparız. Pegasus Havayolları hiçbir zaman birilerine ’Şu kadar koltuğumuzu satın alın, şöyle destek olun’ demeyi sürdürülebilir görmedi. O yüzden böyle bir yola girmeyiz."

ANAMUR’DAN TAM DESTEK

Pegasus’un Gazipaşa’ya düzenleyeceği seferlere destek verdiklerini göstermek amacıyla bir otobüsle yöre halkının da Gazipaşa Havalimanı’na geldiğini belirten Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise seferlerin düzenli yapılması için üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı