« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedrosa evinde ilk sırada

Dani Pedrosa, Jerez'de heyecanlı geçen sıralama turlarında vatandaşı Jorge Lorenzo'yu geride bırakarak pole pozisyonunda başlama hakkını elde etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Katar'de bekleneni veremeyen Pedrosa İspanya'da bütün hafta sonu boyunca daha rekabetçi görünmüştü ve sıralama turlarının sonlarına doğru attığı turla Lorenzo'nun 0.285 saniye önünde yer almasını bildi.

Dünkü antrenmanların en hızlı ismi olan Ducati'den Casey Stoner ilk çizgide yer alacak son isim olurken takım arkadaşını sıralamalarda ilk kez mağlup etmeye çok yaklaşan Nicky Hayden'in derecesi Stoner'ınkinden sadece 0.049s yavaştı ve 5. sırada yer almasını sağladı.

Dünya şampiyonu ve sezonun açılış yarışını galibi Valentino Rossi (Yamaha) sıralamaların büyük bölümünde ilk sırada yer almasına karşın, son bölümlerde hızını yeterince arttıramadı. Son saniyede attığı tur Rossi'yi Hayden'in önünde 4. sıraya taşıdı.

LCR Honda'da Randy de Puniet, fabrika takımı dışındaki sürücüler içinde en iyi zamanı elde ederek 6. oldu. Onu Tech 3 Yamaha sürücüleri Colin Edwards(7.) ve Ben Spies(8.) izledi. Pole sahibi Pedrosa'nın takım arkadaşı Andrea Dovizioso ise 9. sırada kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz