« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedro Şeytan'ın çemberinde!

Barcelona'da çok fazla oynama şansı bulamayan Pedro takımdan ayrılmak istiyor. İspanyol oyuncuyla ile en ciddi ilgilenen kulüp ise; Manchester United.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Barcelona'lı Pedro'nun kulübüyle yolları ayrılıyor. Messi - Suarez ve Neymar'dan oluşan hücum hattı nedeniyle Katalan kulübünde sınırlı süre görev alabilen 27 yaşındaki oyuncu, daha çok oynayabileceği bir takımda forma giymek istiyor.

Takım arkadaşları Luis Suarez ve Sergio Busquets de; Pedro'nun geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Suarez, Pedro'nun takımda kalmasını istediğini belirtirken Busquets; arkadaşının daha çok oynama konusundaki düşüncesinin anlayışla karşılanması gerektiği görüşünü savundu. Pedro ile en ciddi şekilde ilgilenen kulüp ise Manchester United.

SÖZLEŞME FESHİ 22 MİLYON STERLİN

Geçtiğimiz yılki forvet kadrosundan Van Persie ve Falcao ile yollarını ayıran Kırmızı Şeytanlar'ın elinde Wayne Rooney'in dışında hücum hattında kullanabileceği Javier Hernandez ve 19 yaşındaki James Wilson bulunuyor. Yeni transfer Memphis Depay ise genelde; kanat hücumcusu olarak görev yapıyor. Yeni sezonda yeni bir taktikle takımını sahaya sürmeyi planlayan Manchester United Menajeri Louis van Gaal; 4-3-3 dizilişinde hücumun kanatlarında Pedro ile Depay'ı merkezde ise Rooney'i kullanmak istiyor.

İngiliz basını, altyapısından yetiştiği Barcelona ile 19 kupa kazanan Pedro için Manchester United'ın 22 milyon Sterlin’lik sözleşme fesih bedelini ödemeye hazır olduğunu yazıyor.

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, Pedro'nun takımda kalmasını istediğini belirtmiş ancak oyuncunun kontrat fesih bedelinin aktif hale getirilmesi halinde yapacak birşeylerinin olmadığını belirtmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz