« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedallar Sarıkamış şehitlerine

Sarıkamış şehitlerini anmak için İstanbul'dan Sarıkamış'a bisiklet turu başlatan bir grup, Ordu'nun Ünye ilçesinde verdikleri mola sonrası Trabzon'a hareket etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Geceyi Ünye'de geçiren kafile, Ünye-Beşikdüzü etabı için ilçe merkezinden uğurlandı. Uğurlama törenine Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Avcı katıldı.

Kafileye başkanlık eden İstanbul Bisiklet İl Temsilcisi Tuna Akyüz, İstanbul-Sarıkamış arasındaki bin 725 kilometrelik mesafenin önemli bölümünü tamamladıklarını söyledi. Sarıkamış şehitlerini anmak üzere 13-26 Aralık tarihleri arasında İstanbul Bisiklet İl Temsilciliği tarafından İstanbul'dan Allahüekber Dağları'na bin 725 kilometrelik “Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu” düzenlediklerini belirten Akyüz, şunları kaydetti: “Bundan sonraki etaplarda daha ağır kış koşullarıyla karşılaşacağız. Kar, yağmur, soğuk hava gibi olumsuz şartlar altında kazasız belasız Sarıkamış Şehitliği'ne ulaşmaya çalışacağız. Herkesin dualarını bekliyoruz.”

Bisikletçilerin bundan sonraki durakları Fatsa, Ordu, Beşikdüzü, Arhavi, Artvin, Ardahan, Kars ve Sarıkamış olacak. Bisiklet turu 25 Aralık Cuma günü Allahüekber Dağları'ndaki Sarıkamış Şehitliği'nde son bulacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler