« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedallar Sarıkamış Şehitleri için dönüyor

20 Aralık'ta İstanbul'dan start alan 100. Yıl Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu'na 13 milli sporcu katılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul Bisiklet İl Temsilciliği tarafından bu yıl 6.'sı düzenlenen 100. Yıl Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu 20 Aralık’ta İstanbul’dan start aldı. Sultanahmet Meydanı önünde yapılan törenden sonra sporcular kendilerine desteğe gelen bisikletseverlerle birlikte yola çıktı.

Pedallar Sarıkamış Şehitleri için dönüyor

15 ETAP, 1.879 KM
Bu anlamlı turda sporcular Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Şavşat, Ardahan ve Kars illerini kapsayan rotayı geçerek Sarıkamış Şehitliği'nde 1879 km’lik turu tamamlayacak. Geçilen illerin hepsinden alınan vatan toprağı son olarak Sarıkamış müzesine kaldırılacak. Tura, Kocaeli Brisa Spor, Konya Torku Şeker Spor, Trabzon Gençlik ve Spor kulüplerinden 13 milli sporcu Salcano’nun malzeme ve forma sponsorluğuyla katıldı.
Pedallar Sarıkamış Şehitleri için dönüyor

BİSİKLETÇİLER İÇİN MÜTHİŞ BİR DENEYİM
Bu yıl 6.'sı düzenlenen tur, bisikletçiler için hem fiziksel hem psikolojik açıdan müthiş bir deneyim. Dondurucu soğuklarda ve zorlu parkurlarda pedal çevirmek bisikletçiler açısından gurur verici... 4.'süne basın ekibi olarak katıldığım turda sporcular, geçtikleri her ilden topladıkları toprağı Sarıkamış'a ulaştırmış olmanın haklı gururuyla duygusal anlar yaşamıştı.

Pedallar Sarıkamış Şehitleri için dönüyor

ERDOĞAN'A MİLLİ TAKIM FORMASI
Tura katılan sporcular, 3 Ocak 2015'te açılışı yapılacak ‘Buz Askerler Heykeli’ töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bisiklet Milli Takımı formasını takdim edecek. Sporcular ertesi gün de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Sarıkamış'ta düzenleyeceği 'Gençlik Şühedanın İzinde' törenine katılacak ve geçilen illerden topladıkları vatan toprağını Sarıkamış Müzesi’ne konmak üzere ilgili Bakan'a sunacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz