Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedallar Edirne'de çevrildi

Edirne'de AB Bilgi Merkezi ve Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) tarafından düzenlenen “3. Uluslar Arası Bisiklet Şenliği ve Avrupa Günü” düzenlenen törenle kutlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aralarında Bulgaristan ve Yunanistan'dan bisikletçilerinde bulunduğu yaklaşık 500 sporcu bisiklet turizmine katkı sağlamak amacıyla kentin tarihi ve turistlik yerlerini gezdi.

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bisiklet şenliğine ve Avrupa Günü'ne katılan bütün bisikletçilere teşekkür etti.

Avrupa Günü'nü 1999 yılından bu yana kutladıklarını anlatan Özkan, şunları söyledi:
“Avrupa Birliği 500 milyonluk nüfusuyla dünyada çok önemli bir güç haline geldi. Türkiye Avrupa Birliği'ne tam üyelikle birliğe büyük güç ve kuvvet kazandıracaktır. Aslında bakarsanız ülkemiz her yönüyle Avrupalı olduğunu tescil de etmiştir. Türkiye ekonomik yapısı, demokrasi anlayışı, siyasi yapısı ve kültürel değerleriyle Avrupa'nın merkezi bir ülkesi olmayı hak etmiştir. ülkemizin tam üyeliğiyle AB'ye çok önemli kültürel zenginliklerde ithal edilmiş olacaktır.”
Svilengrad Belediye Başkanı Georgi Manalov bugün hep birlikte Trakya'nın tarihini yazdıklarını belirtti.

İyi komşunun kardeşten daha önemli olduğunu ifade eden Manalov,”Biz bu kardeşlik ruhunu çocuklarımıza da aktarmalıyız. Biz Avrupa'da nasıl beraber yaşanabileceğinin örneğini oluşturmalıyız. Ortak kültürümüze, sevinmeli, ortak paylaşımlarımızla mutlu olmayız. Ortak çalışmalar yaparak spora katkıda bulunmalıyız” dedi.

EDOSK Kulübü Başkanı Bülent Bacı da bisiklet sporunu Edirne'de kalıcı hale getirmek istediklerini belirterek şenliğe katılan bisikletçilere teşekkür etti.

Bulgaristan'dan gelen dans guruplarını gösterilerinin ardından hediye çekilişleri yapıldı. Yapılan çekilişte hediye verilen bisikletlerden bir tanesi de bisikletçileri takip etmek için orada bulunan 112 Acil Servis ekiplerine çıktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz