« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedallar Çekmeköy'de çevrildi

Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları'nın 1. Etabı 23 Ocak Pazar günü koşuldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

1. Etap koşusunda, aralarında Bisiklet Milli Takımı sporcularının da bulunduğu yaklaşık 130 dağ bisikleti tutkunu yarıştı. Yarışmanın startını veren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, basın mensuplarına verdiği röportajda Çekmeköy'ün alternatif sporların merkezi haline gelmeye başladığını dile getirerek, "Çekmeköy temiz doğası ve uygun coğrafi yapısı ile alternatif spor meraklılarına her türlü imkânı sunuyor. Bisiklet tutkunlarına yıllardır ev sahipliği yapıyoruz. Önümüzdeki aylarda patika koşumuz gerçekleşecek. Kısa bir süre sonra motokros tutkunları Çekmeköy'de tüm hünerlerini sergileyebilecekleri bir ortam bulacaklar. Çekmeköy Belediyesi olarak hem sporun, hem de sporcunun destekçisiyiz. Doğanın kucağında gerçekleşen spor dalları için Çekmeköy vazgeçilmez ve ilk akla gelen adres olacaktır. Şimdiden yurtiçi ve yurtdışından onlarca sporcunun katıldığı bu yarışmalar, kısa bir dönem sonra uluslararası birer organizasyona dönüşecektir" dedi.

Toplam 6 kategoride gerçekleşen ve en uzunu 7 kilometre süren 1. Etap koşusunu erkeklerde milli takım bisikletçisi Bilal Akgül, bayanlarda Semra Yetiş 1. sırada tamamladı. Yarışmada kategorilerinde ilk 3'e giren sporculara madalyalarını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Çetin ve Hasan Öztürk takdim etti.

Yağışlı havaya rağmen yarışmaya katılımın yüksek olduğu ve çok sayıda seyircinin takip ettiği Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışı'nın teknik altyapısı Çekmeköy Belediyesi ve Kaçkar Bisiklet ortaklığı ile hazırlanıyor. Türkiye'den ve yurt dışından her yaştan profesyonel ve amatör yarışmacının katıldığı organizasyonda turlar sonunda total dereceye girenlere kupa, madalya ve toplam 15 bin Türk Lirası ödül verilecek. Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları'nın takip eden 2. Etabı 20 Şubat, 3. Etabı ise 13 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz