Ege Haberleri

EGE

  Pedallar bu sefer sağlık için döndü

  Cihan KAYA / DALAMAN (Muğla), (DHA)
  04 Nisan 2016 - 11:18Son Güncelleme : 04 Nisan 2016 - 11:21

  MUĞLA’nın Dalaman İlçesi’nde düzenlenen ’Sağlık için pedal çevir’ etkinliği kapsamında yaklaşık 300 bisikletli 9 kilometrelik tura katıldı.

  Pedallar bu sefer sağlık için döndü

  Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi, Dalaman Toplum Sağlığı Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ’Sağlık için pedal çevir’ kampanyası ile 30 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Dalaman Cumhuriyet Meydanı’ndan start alan bisikletliler 9 kilometrelik tur kapsamında Eska Evleri’ne kadar pedal çevirdi. Etkinliğe Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, CHP’li Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Dalaman Toplum Sağlığı Başkanı Çiğdem Olgun Şimşek, bazı kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin sağlık açısından fiziksel aktivitelerin önemli olduğunu söyleyerek "Sağlık Bakanımız ’Ben hastalık bakanı değil, sağlık bakanıyım’ diyor. Tesislerimizle hastalıkları tedavi edebiliriz. Amacımız sağlıklı yaşam biçimi oluşturmak. Projemiz hem insan sağlığı hem de ülke kaynaklarının verimli kullanımı açısından önemli" dedi.

  Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ilçede güvenli bisiklet yolları yapacaklarını belirterek kenti bir bisiklet şehrine dönüştürmeyi amaçladıklarını vurguladı. 6 ay önce Sağlık Bakanlığı öncülüğünde başlatılan projeye katılımın her geçen gün arttığını dile getiren Kaymakam Yılmaz Şimşek, "Proje kapsamında öğrencilerimize bisiklet eğitimi veriyoruz. Amacımız farkındalık yaratmak. Obezite ve sağlıklı yaşam konusunda insanlarımızı bilinçlendiriyoruz" dedi.  Etiketler: dalaman , pedal , Sağlık
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı