Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pedalın kralı Efimkin

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu sona erdi, mutlu sona Time Type 1 takımından Rus sporcu Alexander Efimkin elde etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu, Time Type 1 takımından Rus sporcu Alexander Efimkin kazandı. İstanbul’da 24 Nisan Pazar günü başlayan tur dün Alanya’da sona erdi. Turun son etabı olan 158 kilometrelik  Side-Alanya etabını, Skil Shimano takımından Kenny Van Hummel, 3.22.59’luk dereceyle birinci sırada tamamladı.
Tüm etaplar sonunda Time Type 1 takımından Rus sporcu Alexander Efimkin, genel klasman birincisi gelerek turun galibi oldu. Turkuaz mayoyu giyen Efimkin, büyük ödülün de sahibi oldu.
160 bin Euro dağıtıldı
Toplam bin 387 kilometrelik 8 etap sonunda turun en iyi sprinteri Lampre takımından Alessandro Petacchi olurken, en iyi tırmanıcı Colombia takımından Luis Laverde oldu. Türkiye Güzellikleri priminde en çok puan alan sporculardan CJR takımından Arturo Cortiz Mora birinci oldu. Toplam 160 bin Euro ödül dağıtılan ödül töreninden sonra sporculara, Alanya muzu ve çilek hediye edildi.

Bayram AYDIN: Finali de muhteşemdi

CUMHURBAŞKANLIĞI Bisiklet Turu’nun kapanışı da tıpkı açılışı gibi muhteşem oldu. Side-Alanya etabında pedal çeviren sporcuların özellikle Antik Side’nin tarihi güzellikleri karşısında çok etkilendiklerine bizzat şahit olduk. Alanya’ya ulaştığımızda ise Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir manzara karşımıza çıktı.
Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun memleketi olan Alanya tam bir bisiklet şehrine dönüşmüş... Genci yaşlısı herkes bisiklet üstünde idi. Finiş alanına gidince şaşkınlığım bir kat daha arttı. Zira 3 kilometrelik alan tıklım tıklım doluydu. Seyirci coşkusu ve atmosfer Fransa Turu’ndan farksızdı. Dünyanın dört bir yanından izlenen bu yarışı bir kez daha başarıyla organize eden Emin Müftüoğlu ve ekibini yürekten kutluyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz