Ege Haberleri

EGE

  Pedala buyrun

  Turan GÜLTEKİN / HÜRRİYET
  29.09.2013 - 01:25 | Son Güncelleme: 28.09.2013 - 17:15

  BİSİKLETİ olsun ya da olmasın, pedal basarak bir gün geçirmek isteyenler için Tansaş, önemli bir seçenek sunuyor. Boğucu sıcak günler geride kalıp güz mevsiminin güzellikleri ortaya çıkınca, bisiklet turları da başladı.

  Turun mimarlarından Erol Hülagü, ilginin büyük olduğunu, hedeflerinin yeni katılımlar ve rotalarla aralık ayına kadar sürdürmek olduğunu vurgulayıp şöyle anlatıyor:

  “Bugüne kadar on tur düzenledik. Amacımız herkesin risk olmadan bisiklete binmesini sağlamak, bu kültürü aşılamak, kent içinde kullanımı artırmak. Böylece de insanların pazar günlerine keyifli bir seçenek getirmek. Biz yavaş tempoda, eğlence odaklı tur düzenliyoruz. Ancak güvenlik kurallarına mutlakan uyuyoruz. Şimdiye kadar turlara yaklaşık 600 kişi katıldı. Sadece Karşıyaka’dan değil, Güzelyalı’dan hatta Menderes’ten çocuklarıyla gelip katılan oluyor. Bu ilgi bizi mutlu ediyor.”

  Pedala buyrun

  Aracın yoksa merak etme

  Bisikleti olmayanları da düşündüklerini ifade eden Hülagü, “Tur kayıtlarını sosyal paylaşım siteleri üzerinden ve Bostanlı Tansaş önünden yapıyoruz. Elimizde 15 yedek bisiklet var. Bisikleti olmayıp binmek isteyenlere bunları tur süresince ücretsiz olarak veriyoruz” diyor.

  Pedala buyrun

  Turun Bostanlı Tansaş önünde başladığını ve orada sona erdiğini anlatan Hülagü, şubilgiyi veriyor:

  “Pazar günleri saat 10.00’da toplanıyoruz. Kayıtlar yapılıyor, mekanik kontrollerden sonra bisiklet yolunu takip ederek Sasalı Piknik Alanı’na gidiyoruz. Orada ikramımız olan mangallar yakılıyor öğlen yemeğini yiyoruz. Bu sırada dileyen piknik alanını dolaşıyor ve yemekten sonra da turumuzu başladığımız yerde saat 14.30’da bitiriyoruz. Yolda meydana gelebilecek herhangi bir kazaya karşı sağlık ekibi, mekanik aksalık için de bir tamircimiz bize eşlik ediyor.”

  Pedala buyrun

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı