Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  PC'nizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın!

  Hürriyet Haber
  22 Haziran 2017 - 08:20Son Güncelleme : 22 Haziran 2017 - 08:20

  Masaüstü PC'nizin veya laptop'unuzun güç düğmesine basarak sadece ekranı kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunun basit yolu!

  Bilgisayarınızı kapatmak için Windows 10'un güç menüsünü muhtemelen kullanıyorsunuz. Peki masaüstü PC'nizin veya laptop'unuzun üzerindeki fiziksel güç düğmesini farklı işlevler için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

  PC'nizin güç düğmesi varsayılan olarak bilgisayarınızı kapatma işlevini üstleniyor. Ancak düğmenin sadece monitörünüzü kapatmasını da sağlayabilirsiniz.

  Bunun için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Güç Seçenekleri üzerine tıklayın. Ayarlar uygulaması açıldığında Ek güç ayarları üzerine tıklayın. Sol taraftan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin üzerine tıklayın.

  PCnizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın

  Burada Güç düğmesine bastığımda etiketi karşısında birkaç seçenek göreceksiniz. Laptop'larda Kapağı kapattığımda seçeneğini de görmeniz gerekiyor. Her seçenek için varsayılan davranışı değiştirebilirsiniz. Güç düğmesi için Ekranı kapat seçeneğini seçin ve Değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın. İsterseniz güç düğmesi yerine uyku düğmesini ekranı kapatmaya atayabilirsiniz, ancak her PC'de veya klavyede uyku düğmesi bulunmuyor.

  Bu ayarları yaptıktan sonra dahi PC'nizin güç düğmesine birkaç saniye basılı tutarak gücü kesebilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 10 MÜTHİŞ PC KASASI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı