BİLECİK HABERLERİ

Pazaryeri'nde "Senin yaşlın, benim yaşlım" projesi

AA / İbrahim Öztosun
24.02.2016 - 12:02Son Güncelleme :
AA / İbrahim Öztosun

BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesinde Beşeylül İlkokulunca "Senin yaşlın, benim yaşlım" projesi başlatıldı.

Proje kapsamında ilkokul 3. ve 4. sınıftan bir grup öğrenci, Kaymakam İbrahim Özdel ve öğretmenleriyle birlikte Bozcaarmut köyünde yaşayan Hasan Dursun (86) ve Hatice Dursun (84), çiftini ziyaret etti.

Kaymakam Özdel ve öğrencilerin sorularını cevaplayan Dursun çifti, zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Öğrenciler daha sonra beraberinde getirdikleri 2 çam fidanını hatıra olarak Dursun çiftinin bahçesine dikti.

Özdel, çocuklara küçük yaşta insan sevgisini aşılayan projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul Müdürü Şentürk Gürbulak, 1 yıl sürecek projede, özellikle köylerde yaşayan 9 yaşlı ailenin ziyaret edileceğini bildirerek, "Öncelikli olarak öğrencilerimize yaşlıları ziyaret ederek onları gözetip korumaları, bir gün onlarında yaşlanacağını hatırlattık. İlerleyen zamanlarda onları yeniden ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla her yaşlının bahçesine çam fidanı diktik" dedi.

Dursun çifti de öğrencilerden büyüklerine saygı, küçüklerine de sevgi göstermelerini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Pazaryeri'nde "Senin yaşlın, benim yaşlım" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pazaryeri'nde "Senin yaşlın, benim yaşlım" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı