BİLECİK HABERLERİ

Pazaryeri'nde köylü kadınlara "Sağlık" eğitimi

AA / İbrahim Öztosun
27.02.2016 - 08:51Son Güncelleme :
AA / İbrahim Öztosun

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Toplum Sağlığı Merkezi tarafından köy konak ve camilerde kadınlara sağlık konularında eğitim veriliyor.

Grup Sağlık Başkanı Emel Aydın, Ahmetler Köyünde, kadınlara slayt eşliğinde bahar aylarının gelmesi üzerine Kırım Kango kanamalı ateşi hastalığı ve menopoz dönemi konusunda eğitim verdi.

Kadınların sağlık problemlerini daha dikkatli takip etmeleri bakımından eğitimler düzenlediklerini belirterek, köy evlerinde veya camilerde kadınlara görseller eşliğinde meme kanseri ve tanı yöntemleri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri ve tanı yöntemleri, kadın üreme sağlığı, normal doğum, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, anne sütü ve emzirme, menopoz, sağlıklı beslenme ve obeziteden korunma, sigara bağımlılığı ve sigaranın sağlığa zararları ile kadına yönelik şiddet konusunda eğitim verdiklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Pazaryeri'nde köylü kadınlara "Sağlık" eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 08 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pazaryeri'nde köylü kadınlara "Sağlık" eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı