« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pazartesi saat 13.30 amatör lig!

Süper Lig'deki 3 büyükler bile boş tribünlere oynarken, Bölgesel Amatör Lig'de yer alan Kocaelispor'un dün saat 13.30'da Tekirdağspor ile oynadığı maçı 10 bini aşkın taraftar izledi.

Ergün AYAZ/ DHA
SON GÜNCELLEME

Lig’den düştükten sonra toparlanamayarak Bölgesel Amatör Lig’e kadar düşen Kocaelispor’un İzmit İsmetpaşa Stadı’nda oynadığı son maçını, 6 bin 301'i biletli olmak üzere 10 bini aşkın taraftar izledi.

Kocaelispor, Tekirdağsporlu futbolcuların sınavları nedeniyle pazardan pazartesi günü saat 13.30'a ertelenen lig maçını İsmetpaşa Stadı’nda oynadı. Yeşil siyahlı futbolseverler bir dönem 3 büyüklerin korkulu rüyası olan 2 kez Türkiye Kupası kazanan takımlarını, hafta içi öğle saati olmasına rağmen yalnız bırakmadı.

Pazartesi saat 13.30 amatör lig

ÇOLUK ÇOCUK, KIZLI ERKEKLİ TRİBÜNLER

Eski günlerdeki gibi tribünleri dolduran çoluk çocuk, kızlı erkekli 10 bini aşkın taraftar, bu yıl 3. Lig’i hedefleyen takımlarının son dakikada Volkan’ın ayağından kazandığı golle maçı 1-0 kazanması üzerine büyük sevinç yaşadı.

Süper Lig'deki 3 büyükler bile zaman zaman 10 bin taraftarını tribünde bulamazken amatör Kocaelispor’un 10 bin taraftarının önünde oynaması, şaşkınlık yarattı.

Pazartesi saat 13.30 amatör lig

TRANSFER YASAĞINA RAĞMEN MÜCADELEYE DEVAM
Faizler hariç 50 milyon TL’yi bulan borçları nedeniyle yıllardır transfer yasağı da bulunan Kocaelispor, düştüğü 2’nci Lig’den itibaren sürekli genç takımlarla mücedele etti. Yerel yönetimler, Kocaelispor’un yerine önce Körfez Belediyespor, daha sonra da Körfez Futbol Kulübü ve Kocaeli Birlikspor olarak değiştirilen takımları destekledi. Ancak Kocaelispor taraftarlarının bu takımları fazla benimsemeyerek amatör de olsa Kocaelispor’un peşini bırakmadığı gözlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler