GeriFutbol Pazarlık bile yapmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pazarlık bile yapmadı

Pazarlık bile yapmadı
refid:16683955 ilişkili resim dosyası

Eski F.Bahçeli futbolcu Colin Kazım Fenerbahçe ile olan sözleşmesini feshettikten sonra Florya’nın yolunu tuttu.

FENERBAHÇE’de teknik direktör Aykut Kocaman’ın istemediği Colin Kazım, sarı lacivertli kulüple olan sözleşmesini feshettikten sonra Florya’nın yolunu tutup G.Saray’la 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Transferi G.Saray’da tartışmalara neden olan Kazım’ın sarı kırmızılılara gelişi şu şekilde gerçekleşti... Daha önce iki kez haber gönderip “G.Saray’da oynamak istiyorum” diyen milli futbolcu, “Bonservis sorununu çözersen olur” karşılığını aldığı G.Saray Sportif Direktörü Adnan Sezgin’le dün öğlen saatlerinde bir araya geldi.

Taraftar tepkili
Menajerinin de hazır bulunduğu görüşme yalnızca yarım saat sürdü ve  Kazım, Sezgin’in şartlarını  hiçbir pazarlık yapmadan kabul etti.  F.Bahçe Yönetimi’nin bilgisi dahilinde yapılan bu görüşmeden sonra Kazım, sarı lacivertli kulüple olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.  Ve akşam saatlerinde G.Saray’la 3.5 yıllık sözleşmeye imza atıp, yeni takımının Antalya kampına katıldı.

Taraftarların büyük bölümü Fenerbahçe’de disiplin sorunu yayaşayan Kazım’ın transferine tepki gösterdi.

İşte alacağı ücret
F.Bahçe’den yılda 1 milyon 200 bin Euro kazanan Colin Kazım’ın G.Saray’la yaptığı sözleşmenin şartları da belli oldu. G.Saray Sportif Sınai ve Yatırımları A.Ş’den İMKB’ye yapılan açıklamada, Kazım’a 2010-2011 sezonu için  625 bin Euro sabit transfer ücreti ve 15 bin Euro maç başı ücreti ödeneceği  aktarılırken, “2011-2012 sezonu için 1 milyon 250 bin Euro sabit transfer ücreti  ve 16 bin Euro maç başı ücreti, 2012-2013 sezonu için 1 milyon 250 bin Euro sabit  transfer ücreti ve 17 bin Euro maç başı ücreti, 2013-2014 sezonu için de 1 milyon  250 bin Euro sabit transfer ücreti ve 17 bin 500 Euro maç başı ücreti alacaktır”  denildi.

Altan TANRIKULU: Sorunlarını çözerse çok faydalı olur

KAZIM yetenekleri üst düzeyde, özel bir oyuncu. Bu yeteneklerini geliştirebilse, dünyanın çok önemli takımlarında oynayabilir. Ama kişiliği oturmamış. Henüz çocuk. Bunu onu çok yakından tanıyanlar da söylüyor. Ailevi yaşantısından ve yetişme tarzından kaynaklanan bir takım sorunlar içerisinde. Bunlar giderilirse Galatasaray’a ve Milli Takım’a çok faydalı olur. F.Bahçe için kayıp değil, çünkü zaten sorunluydu.

Hakan ÜNSAL: ‘Ya tutarsa’ transferi bu yüzden riskli

KAZIM’ın kalite sorunu, futbolculuğundan daha çok saha dışındaki kalitesiyle alakalı. Hagi, disiplini seven bir teknik adam. Kazım’ın değişip değişmediğini bilmiyoruz. Değişmediyse Fenerbahçe’deki Kazım’la hiçbir farkı olmaz. G.Saray, ‘Ya tutarsa’ transferi yaptı. Serdar Özkan’da denedi, tutmadı. Şimdi de Kazım’da deniyor. 6 ay oynamayan bir futbolcu alındı. Kendini toparlama süreci de uzun olabilir..

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle