MERSİN HABERLERİ

Pazardan kazandığı para ile mantar tesisi açtı

DHA
31.03.2017 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’in merkez Mezitli İlçesi’nde Neslihan Gül, Kadın Üretici Pazarı’nda kazandığı gelirle evinin bodrumunda istiridye mantarı üretmeye başladı.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kale Mahallesi’ndeki evinin bodrumunda istiridye mantarı üreten Neslihan Gül'ü ziyaret etti. Kadın girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Gül "Benim 8-10 yıllık hayalimdi. Ama ne eşimi ikna edebiliyordum ne de ekonomik olarak cesaret edebiliyordum. Başkanımız Neşet Tarhan’ın açtığı Kadın Üretici Pazarı sayesinde bu işe cesaret ettim" dedi.
4 aydır ürün elde ettiğini ifade eden Gül, "Eşim ve 2 oğlumla birlikte neredeyse 24 saat diyebileceğim bir tempoda çalışıyoruz. Üretimin büyüklüğünü gördükten sonra her şeyi unutuyorsunuz. Para kazanmaktan çok ürettiğiniz ürünü görmek insanı, inanılmaz mutlu ediyor" diye konuştu.
Üreticinin emeğinin karşılığını almasını ve daha da önemlisi kadınların kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmasını esas alan bir anlayış belirlediklerini kaydeden Başkanı Tarhan ise şunları söyledi:
"Kadınlarımızın böylesi başarılı işler çıkarması onları mutlu ettiği kadar bizi de motive ediyor. Biz istiyoruz ki kadınlar daha çok şey talep etsinler ve bulundukları yerle yetinmesinler."

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Pazardan kazandığı para ile mantar tesisi açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pazardan kazandığı para ile mantar tesisi açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı