Gündem Haberleri

  Pazar kavgasına Büyükşehir'den açıklama

  Taner YENER/İSTANBUL, (DHA)
  27.05.2010 - 14:37 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKÇEKMECE sahilinde yaz aylarında kurulan gece pazarı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi arasında yaşanan yetki tartışması arbedeye dönüştü.

  Sahilde kurulan tezgahları kaldırmak isteyen ilçe belediyesi zabıtaları ile esnaf ve Büyükşehir zabıtaları arasında dün çıkan arbedede 2’si zabıta memuru 4 kişi hafif yaralandı. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün açıklama yaptı. Yazılı açıklamada şöyle denildi:
  “Son günlerde bazı basın yanı organlarında yer alan Büyükçekmece sahilindeki etkinlik alanı haberlerine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.
  Büyükçekmece İlçesi Kordonboyu üzerindeki dolgu alanı Maliye Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmiştir. Dolayısıyla burada etkinlik yapma, işgaliye verme gibi sorumluluklar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Bu durum İlçe Kaymakamlığına ve İlçe Belediyesine yazı ile bildirilmiştir. İlçe Belediye Başkanlığı bu alanı kullanmaktan vazgeçmiş ve daha önce bu alanda yaptığı etkinliği kendi sorumluluk alanına taşımıştır. Ayrıca sözkonusu alanda 2010 yılında İlçe Belediye Başkanlığı tarafından herhangi bir tahsis ve düzenleme yapılmamıştır.

  Büyükçekmece halkından gelen yoğun talepler üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz etkinlikleri kapsamında ilçe halkına işgaliye harcı karşılığında çeşitli stantların açılma izni verilmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan bütün talepler herhangi bir ayrım yapılmadan olumlu değerlendirilerek ilçe halkına maddi katkı sağlanması öngörülmüştür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu çalışma bir pazar yeri kurmadan ziyade sezonluk etkinlik faaliyetidir."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı