MERSİN HABERLERİ

Paylaşımlar dudaklara yansıdı

DHA
29.03.2017 - 12:49Son Güncelleme :
DHA

Medical Park Tarsus Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Süleyman Altınkaya, sosyal medya ve bu mecrada fotoğraf paylaşmanın, özellikle dudak dolgusu taleplerini artırdığını söyledi
Facebook ve Instagram başta olmak üzere sosyal medyada özellikle selfie fotoğraf paylaşımının artması, sağlık dünyasına da yansıyor. Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Süleyman Altınkaya, sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda güzel görünmek isteyen kadınların, başta dudak dolgusu olmak üzere yüze yönelik estetik işlemlere eskisinden daha fazla ilgi gösterdiğine işaret etti.
Sosyal medyada daha çok selfi formatlı fotoğrafların tercih edilmesinin, kişilerin yüzünü ön plana çıkardığını belirten Op.Dr.Altınkaya, “Bu da son yıllarda, özellikle dudaklara yönelik talepleri artırdı. Diğer yandan burun düzeltme, yüz gerdirme ve gözaltı torbalarına yönelik işlemlerde de artış var. Burun-dudak arası mesafeyi azaltmaya yönelik dudak kaldırma işlemleri de (lip-lift) son yıllarda ilgi görmeye başladı.”
DOLGUNLUK, BELİRGİNLİK, KONTUR
Dudakların daha güzel görünmesi amacıyla, dolgunluğun, belirginliği ya da konturu artırmaya yönelik işlemler yapılabildiğini anlatan Op.Dr.Altunkaya, “Kadınlar ünlülerden çok, özellikle Instagram’da gördükleri tanınmamış kişilerin dudaklarına benzer dudaklar istiyor. Ancak diğer yandan Arap ülkelerinin televizyon ve film yıldızlarının dudaklarını gösterip kendisinin de aynı görünüme kavuşmasını isteyenlerin sayısı arttı” diye konuştu.

TARSUS(Mersin), (DHA)
TD(AŞ/EŞ)(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Paylaşımlar dudaklara yansıdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paylaşımlar dudaklara yansıdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı