Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Paylaşılmayan erkek

  Hürriyet Haber
  24.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.12.2000 - 00:01

  Meral İmre, güzellik uzmanı. Nilay Görnü, eski THY hostesi. Yolları, evli doktor Behzat Çağlayan Pınar'ın aşkı yüzünden adliye koridorlarında kesişti.

  NİLAY Görnü, doktor Behzat Çağlayan Pınar'la, THY'de hosteslik yaptığı sırada tanıştı. Büyük aşk yaşadı ve bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Evli ve bir çocuk babası Behzat Çağlayan, 12 yıl beraberlikten sonra, Nilay Görnü'den ayrıldı. Hikáye, işte bu ayrılıktan sonra başladı.

  Görnü, eski sevgilisi Dr. Behzat Çağlayan'ın, sekreteri Meral İmre'yle aşk yaşadığını öne sürdü. Doktor, Nilay Görnü'nün kendisini tehdit ettiğini iddia ederek savcılığa başvurdu. Genç kadın hakkında, Kadıköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde tehdit suçundan dava açıldı. Beraat etti. Bu defa, Behzat Çağlayan'la aşk yaşadığı öne sürülen Meral İmre, iftiraya uğradığını söyleyerek Nilay Görnü'yü mahkemeye verdi. İki kadın, kozlarını duruşmalarda paylaştı, birbirlerini suçladı.

  36 yaşındaki Nilay Görnü, hakkında açılan davalara isyan etti. ‘‘Meral İmre beni tehdit etti, aldatılan benim’’ dedi. Behzat Çağlayan'ın evli olduğunu öğrendiğinde hamile olduğunu söyleyen Nilay Görnü, ‘‘Doğumdan sonra aramız bozuldu. Beni, sekreteri Meral ile aldattı. Meral beni aradı. Behzat'ın bana ve kızıma sağlık sigortası yaptırmak istediğini söyledi. Kimliklerimizi gönderdim. Meral, imzamı taklit edip, adıma borçlanmış. Borç ödenmeyince arabama haciz geldi’’ dedi.

  Davaya konu imzalar bilirkişiye gönderildi. İmzaların, Nilay Görnü'ye ait olduğu tespit edildi.

  Ucuz şöhret uğruna

  Meral İmre, Nilay Görnü'nün, ucuz şöhret için kendisini harcadığını söyledi. Sekreter değil, güzellik uzmanı olduğunu belirten Meral İmre, doktorla hiçbir zaman aşk yaşamadığını dile getirdi. 30 yaşındaki Meral İmre, şöyle konuştu:

  ‘‘Dr. Çağlayan'ın çalıştığı klinikte halkla ilişkiler müdürüydüm. Gösterişli ve güzel olmam Nilay Görnü'yü çıldırttı. Onun hırsının kurbanı oldum. Güçsüz bir kadın olsam, intihar edebilirdim. Evli olsam, yuvam yıkılabilirdi. Tutucu bir ailem var. İnsanlar üzerime geldi. Bu kadın hayatımı mahvetti. Psikolojik dengemi bozdu. Nilay Görnü, 300 milyon lira manevi tazminat ödemeye mahkûm edildi. Bu sonuç, haklılığımı kanıtladı, aklanmamı sağladı. Adalet yerini bulduğu için çok mutluyum.’’ Dr. Behzat Çağlayan Pınar da, Meral İmre'yle ilişkisi olmadığını söyledi. Nihal Görnü'ye bir otomobil ve 50 milyar lira değerinde daire verdiğini, buna rağmen kendisinden şantajla para istediğini iddia etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı