Sonbahara girerken göz atmanız gereken 20 kitap!

Hepimizin bir kitaptan beklentisi aynı: Tatil dönüşü bize huzur versin, bizi yoğun bir seneye hazırlasın... Şehirde her anımızda yanımızdan ayrılmayacak bir arkadaş olsun. İşte tam bu tanıma uygun 20 önerimiz var; listemize mutlaka göz atın.

Derin mi derin bir aşk romanı.

Sputnik Sevgilim

Derin mi derin, yüreğinize dokunacak bir aşk hikâyesi... Bütün dünyanın âşık olduğu bir yazar Murakami’nin son yıllarda Türkiye’de de ciddi bir okuyucu kitlesi oldu.  Yalnızlığı en iyi anlatan romancı, bu defa sıradışı bir aşk öyküsüyle karşımızda. Murakami’yi ilk kez okuyacaklar içinse iyi bir giriş kitabı.

Korfu’dan İstanbul’a uzanan bir aşk…

Aşk Kapanı

Bir kadın, adı Mari Apostoliva. Daha bebekken Yunanistan’dan göçüp Türkiye’ye gelen bir ailenin çocuğu. Genç kızken ailesi ülkesine dönüyor, o tutkulu aşkı için gitmiyor. Artık onun için yeni bir hayat başlıyor. Sevdiği, çocukları ve ne yazık ki ona âşık birinin aileye yaşattıkları var romanda; torunu Melike Karakurt’un kaleminden…

Biraz masal biraz gerçek… 

Lakin Bu Bir Masal

Serap önce aldatılıyor, sonra işsiz kalıyor… Bu depresyondan kurtulmak için kendini masallara vuruyor… Ama Serap kızımız yağmurdan kaçarken doluya tutuluyor… Aşk, intikam, cinayet, kaçma-kovalamaca, her şey var bu kitapta! Dünle bugünü, hayalle gerçeği birbirine karıştıracak, soluksuz okuyacaksınız.

Çünkü bir vardı, bir yoktu aşk...

Dengesiz Bir Aşkın Anatomisi

Aslı aslında tıpkı bizim gibi… Sarhoş düşleri, hayalleri, duaları, umutları var. Çok sevdiği bir hayatı, çok sövdüğü hayal kırıklıkları var. Sessiz çığlıkları, hüzünlü kahkahaları, sudan çıkmış balık anları, tecrübeyle sabit hataları var. Susuzlukları, ıssızlıkları, neşeli kalabalıkları, unutulmaz anıları, saklı mucizeleri, savrulduğu fırtınaları var. Dinleyin bakın, hepimize anlatacakları var!

İntikam beklesin önce aşk!

Bana Öyle Bakma! 

İşkolik, hırslı ve güçlü görünen modern dünya kadınları... Sevmez, kırılmaz ve üzülmez sanılan kadınlar... İşte Pınar da onlardan biri. Ofisteki ayak oyunları yüzünden işinden uzaklaştırılınca intikam peşine düşüyor ve intikam yolunda aşkla tanışıyor. Kahkaha garantili, romantik ve tatlı bir kitap.

Aşkın ne zaman kapıyı çalacağı belli olmaz.

Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi 

Sevdiğiniz adamın evlendiğini facebook’tan öğrenirseniz ne yaparsınız? Otuzu devirdiğiniz ve hâlâ bekâr olduğunuz gerçeği ile baş başasınız! Dünya başıma yıkıldı diyerek aşktan umudu kesecek değilsiniz ya? Yıldızların sizin için ne planladığını bilemezsiniz!  Eğlenceli ve umut verici bir roman.

Çok sürükleyici bir psikolojik gerilim. 

İçimdeki Hayal

Çocuk sahibi olmak için yıllarca bekleyen Brian ile Diane, sonunda kızları Grace’e kavuşurlar. Ama ters giden bir şeyler vardır. Sürprizli sonuyla son satırına dek temposunu koruyan İçimdeki Hayal, psikolojik gerilim romanlarını sevenler için biçilmiş kaftan.

Gerçek bir suç romanı.

İsveç Çetesi

İsveç ordusundan çaldıkları cephaneyle sadece iki yıl içinde dokuz banka soyan ve Stockholm Garı’nı bombalayan kardeşler Leo, Felix ve Vincent ile birer suçluya dönüşmelerine neden olan kişinin, babaları Ivan’ın müthiş hikâyesi… Roman, yazarlarından Stefan Thunberg’in ailesinin gerçek öyküsünden ilham alıyor.

Unutamamak bir lanet olabilir. 

Unutamayan Adam

İşte soluk soluğa bir olay örgüsüyle elinizden bırakamayacağınız bir kitap! Polis dedektifi Amos Decker’ ın hayatı iki kez altüst olur. Ulusal Futbol Ligi’nde oynadığı ilk maçta aldığı şiddetli darbeyle ölümden dönen ve beyni değişime uğrayan Decker hiçbir şeyi unutamayan bir adam haline gelir. Polis dedektifi Decker ikinci büyük darbeyi ise neredeyse yirmi yıl sonra alır. Gece geç saatte eve geldiğinde eşi, küçük kızı ve bacanağını ölü bulur. Katilden geride hiçbir iz yoktur. Amos Decker, ailesinin yok eden kişiyi bulmak için müthiş beynini kullanacak ve karmaşık bir bulmacayı adım adım çözecektir.

Karanlık bir Alice Harikalar Diyarı’nda göndermesi

Yansıma 1-2

Yansıma, bildiğinin dışına çıkmak isteyenler için yazılmış bir kitap. Bilmediği her şeyin içinde, kendisinin de olduğunu görmeyi göze alanlar için yazılmış! Kitabı okurken siz de kendinizi gerçekle hayal arasındaki şehir Lande’de bulacak ve Nadven’in cazibesine kapılacaksınız. 

Yepyeni gotik bir seri!

Yaratık Avcısı 1 2 3 

 

Bu üçleme sizi gerçeküstü varlıkların dünyasında dehşetli ve çok heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.. Yazar Rick Yancey, size vahşet ve cinayeti öyle gizemli ve korku dolu bir şekilde anlatıyor ki, okurken tüyleriniz diken diken oluyor.

Tarih her zaman tekerrür eder!

Titan

Mitolojiye ilginiz varsa, bu fantastik seri tam size göre. Tanrılar, furiler, melezler ve daha fazlası... Ama en önemlisi Seth. Ana karakterimiz Seth’in o sert savaşçı görüntüsünün altındaki yumuşak kalbi sizi fethediyor. Jennifer L. Armentrout’un sade dili, karakterlerinin gerçekçiliği ve esprili diyalogları keyifli bir okuma vaat ediyor.

Karşı konulmaz, fantastik bir aşk hikâyesi...

Poseidon Varisi

Sualtında fantastik bir maceraya dalmaya hazır mısınız? Syrenalıları konu aldığından mı bilinmez Poseidon Varisi’ni okurken su gibi aktığını hissediyorsunuz. Karaya gönderilmiş sualtında yaşayan bir prens, balıklarla iletişim kurabilen bir kız ve karşı konulamaz bir aşk...   İnandığın şeyler uğruna hayatının aşkından vazgeçmek mümkün mü? 

Dünyanın peşinde olduğu mucize adam… 

Şifanın Eli

Bütün dünyanın konuştuğu mucize şifacı, John of God’ın hikâyesini Can Aydoğmuş anlattı. Bu kitapta şifa için yapılması gerekenler de var.

Modern hayat sizi de yormadı mı?

The School Of Mandıra Filozofu

Modern hayatın talepleri bitmiyor! Daha çok iste, sen daha iyisine layıksın. Böyle böyle gaza getiriyor bizi, ama hayatımız da hiç gelmeyecek özgürlük günleri için deli gibi çalışarak geçiyor. Kanmayalım bu oyuna arkadaşlar. Bakın ne güzel anlatmış Birol Güven…

MİNİK OKURLARI DA UNUTMADIK

Bazen öyle bir hata yaparsınız ki tüm hayatınız değişir!

Tuhaflıklar Müzesi

Bir baca temizleyicisinin çırağı olan Grubb’ın bacalara sığması için fazla yemek yememesi ve mutlaka patronunun emirlerini yerine getirmesi gerek! Ama bir gün öyle bir hata yapıyor ki tüm hayatı değişiyor! 

Bu hikâyenin kahramanı sizsiniz! 

Temple Run Orman Koşusu 

Bindiğin uçak, ıssız bir ormanın ortasına çakılıyor! Neyse ki yara almadan kurtuluyorsun. Peki, medeniyete nasıl döneceksin? Çocuğunuz da kitabın kahramanı olup yaptığı seçimlerle hikâyeyi değiştirecek! Her şey ona bağlı!

Vampirler dünyayı ele geçirecek mi?

Max Helsing 

Van Helsing ailesinin canavar avı geleneğini devam ettiren Max, dostlarının da yardımıyla laneti bozmak zorunda. Yoksa, vampirler dünyayı ele geçirecek! Çocuğunuzun soluk soluğa okuyacağı eğlenceli bir kitap. 

Percy Jackson Efsanesi Devam Ediyor!

Percy Jackson

Percy Jackson bu sefer de Yunan kahramanlarının süper iç karartıcı ve birbirinden garip öykülerini anlatıyor! Bir kahramana ihtiyacı olan herkes için kesinlikle okunması gereken bir klasik.

Kaderinde tüm dünyayı dolaşarak olağanüstü maceralar yaşamak olan bir çocuğun öyküsü 

Nemo – İsimsiz Çocuk

İtalyan edebiyatının sevilen yazarı Davide Morosinotto, “Nemo” üçlemesinin birinci kitabı İsimsiz Çocuk ile okurlarını tarihin ve edebiyatın gizemli koridorlarında unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu