Mutfaktaki en yeni ve en sağlıklı trend: Titanyum!

Yemek pişirirken nasıl pişirdiğimiz kadar ne ile pişirdiğimiz konusu da gerçekten çok önemli! Son zamanlarda sık sık titanyumu işitiyoruz. Tıptan takıya pek çok alanda karşımıza çıkıyor. Peki, nedir alametifarikası? Özellikle mutfakta neden ısrarla titanyumdan yapılan tava ve tencereler öneriliyor? İşte bilmeniz gereken her şey!

Nedir bu titanyum teknolojisi?

Titanyum doğada bulunan en sağlam maddelerden biri. Tıptan, takıya pekçok alanda tercih edilen, insan sağlığına ve hayatına uyumlu Titanyum, yeni kullanım alanı ile mutfaklarda yeni bir trend başlatıyor. Titanyum biz farketmesek de hayatın içinde birçok noktada karşımıza çıkıyor, hatta farkında olmadan günlük olarak kullanıyoruz. Titanyum insan vücuduna en uyumlu maddelerin başında gelmesiyle aksesuar, tıp, havacılık, spor ve teknoloji alanlarında sıkça kullanılıyor. Dünyada 100’den fazla ürün çeşitinde, birçok uluslararası markanın kullanmayı tercih ettiği Titanyum, artık alanını daha da genişleterek tava - tencere ile sağlıklı pişirme yönteminin yeni trendi olarak mutfaklara geliyor.

Neden daha sağlıklı?

İnsan vücuduna uyumu ile birçok farklı üründe kullanılan titanyum, şimdi de mutfaklarda hayatı kolaylaştırıyor. Doğal yapısıyla sağlıklı, dayanıklı ve yapışmazlık özellikleri ile ön plana çıkan titanyum tava ve tencereler, dünyada başlayan trendin ardından Türk kadınlarının da mutfaklarında yerini alıyor. Titanyum tava ve tencerelerde genellikle yapışmaz kaplama olarak karşımıza çıkıyor. Üstün yapışmazlık özelliği sayesinde yağ kullanmadan sağlıklı yemekler yapılabileceği için kadınlar tarafından çokça tercih ediliyor.

Titanyum özellikle hafifliğin, aşınmanın ve ısıya dayanıklılığın önemli olduğu alanlarda yaygın olarak kullanılıyor. Çelik kadar dayanıklı, ancak ondan %45 daha hafif olan Titanyum aynı zamanda alüminyumdan %60 daha ağır olmasına karşın, 2 kat daha dayanıklı.

Titanyum kullanılan tava ve tencereler aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Yapılan testler ürünlerin yıllarca kullanılabileceğini kanıtlıyor. 

Hiç yağ kullanmadan bile istediğiniz tarifi pişirebilirsiniz ve bu sayede sağlıklı lezzetler elde edebilirsiniz.

Üstün yapışmazlık özelliği ve dayanıklı yapısı sayesinde  Titanium tava tencereler her bayana mutfakta kolay ve pratik kullanım imkanı sağlıyor.

Tava tencere seçimi yaparken kaplamanın kaç katmandan oluştuğuna da dikkat edin. Dayanıklı ürünler çoklu katman yapısına sahiptir.  

TEFAL TITANIUM ÜRÜNLERİ İLE HEM LEZZETLİ HEM SAĞLIKLI YEMEKLER YAPIN...

Bundan böyle yemek pişirmenizi daha keyifli hale getirecek mükemmel bir seri ile tanışmaya hazır mısınız?

İşte karşınızda tava ve tencerede Dünya’nın 1 numaralı markası Tefal’in Titanyum Serisi... Tefal Titanyum Serisi hem 7 katlı yapısı hem de doğada bulunan en sağlam maddelerden biri olan Titanyum içeriği sayesinde tam 12 yıla kadar dayanıklıdır. Ayrıca titanyum yüksek yapışmazlığa sahip olduğu için yıllar geçse bile tavanızı yapışmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yağ kullanmadan bile istediğinizi pişirebilir ve kolayca temizleyebilirsiniz. Peki ya sağlık derseniz... Titanyum sağlıklı bir kaplama çeşididir. İnsan sağlığına büyük önem veren Tefal, üretimlerini en katı sağlık standartlarına uygun olarak yapmaktadır. İşte bu yüzden Tefal Titanyum Serisi’ni yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.

Bundan böyle mutfağınızda yepyeni bir dönem başlıyor! Dünya’nın 1 numarası Tefal’den Titanyum Serisi mutfaklarınızın da 1 numarası olacak!

Tefal’in mutfaktaki yeni mucizesi titanyumu daha yakından incelemek için burayı tıklayın!

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu