ANKARA HABERLERİ

Pavyonlara özel denetim

Fatih TEKECİ
18.08.2012 - 00:00Son Güncelleme : 17.08.2012 - 16:41

Büyükşehir Belediyesi, eğlence mekanlarını denetlemek amacıyla “pavyon timi” kuracak. Zabıta Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda oluşturulacak olan eğlence yerleri denetim ekibinde sağlıkçılar itfaiyeciler ve ilçe belediyesinin zabıtası yer alacak.

Fatih TEKECİ

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet üzerine gazino, bar, pavyon, içkili lokanta ve diskotek gibi gece eğlence mekanlarının denetlenmesi amacıyla “eğlence yerleri denetim ekibi” kurulmasını kararlaştırdı.
CHP grubunun ret oyuna karşın oy çokluğu ile geçen karara göre Hacı Bayram Veli Cami, Ulus, Dışkapı, Bentderesi ve Hisar Bölgesi’nde faaliyet gösteren eğlence mekanları ruhsat, itfaiye, sağlık ve gürültü konuları ile diğer noksanlıkları yönünden denetlenecek. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde oluşturulacak olan “pavyon timi”nde, Sağlık İşleri, Destek Hizmetler, İtfaiye Dairesi Başkanlıkları ile gerek duyulması halinde ilçe zabıtası yer alacak. Oluşturulan ekip, yapılan denetimler sırasında ilgili kabahat fiillerini tespit etmeleri halinde ise idari yaptırım cezası uygulayacak.

CHP: Amaç kapatmak

“Pavyon timi”ne karşı çıkan CHP Grup başkan Vekili Fazıl Güleken, şunları söyledi:
“İçkili mekanların olumsuz olduğu izlenimi yaratılarak, kurulacak olan özel ekiple bu tip mekanlar yıldırılmak isteniyor. A Takımı, Taliban Polisi mantığıyla hareket edilerek içkili mekanların kapatılması amaçlanıyor. Çevreyi rahatsız eden ve usulüne uygun işletme yapılmayan iş yerleriyle ilgili emniyetin yasal olarak müdahale etme yetkisi zaten var. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin de yetkileri bulunmasına rağmen ayrıca bu işyerleriyle ilgili ‘eğlence yerleri özel denetim birimi’ kurulması bizce uygun değildir. Böyle özel bir birimin kurulması, süreç içinde yetkilerin dışına çıkma endişesi yaratmaktadır.”

Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplanacak

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi’nin ağustos ayı son oturumunda, kent gündemini yakından ilgilendiren kararlar alınırken, imar konularının bazı komisyon üyelerinin imzalarının eksik olduğu gerekçesiyle görüşülmemesi dikkat çekti. Toplam 128 maddelik meclis gündeminin 82 maddesini oluşturan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporlarıyla ilgili Başkan Gökçek, bazı meclis üyelerinin imzalarının eksik olduğunu belirterek ileri bir tarihte olağanüstü toplantı yapabileceklerini söyledi.

Demir Kafes’i bekliyorduk

Başkent’te akıbeti yılan hikayesine dönen Eskişehir Yolu üzerindeki “Demir Kafes” adı verilen yapıyla ilgili, “Yeni bir karar bekliyorduk” diyen CHP Grup Başkan Vekili Fazıl Güleken, “Beklediğimiz gündem maddesi gelmedi. Geçtiğimiz ay Demir Kafes adı verilen yapıyla ilgili alınan imar tadilatı kararına karşı çıkmıştık. Meclis’in son oturumunda 82 maddelik imar konularının ikinci defa ertelenmesi ilk defa yaşanan bir olay. Her ne kadar bazı komisyon üyelerinin imzalarının eksik olduğu ifade edilse de, bir takım sıkıntıların olduğu belli” dedi.
 
Başbakanlık binası için yol protokolü

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi, Atatürk Orman Çiftliği bağlantı yolları için Orman Genel Müdürlüğü, AOÇ ve İl Özel İdaresi ile protokol yapma kararı aldı. CHP ve MHP gruplarının ret oyu verdiği Başkanlık yazısına göre Büyükşehir Belediyesi, Söğütözü’ne yapılması planlanan “Beyaz Saray” modeli yeni Başbakanlık binasının çevresinden geçen yolları 40 metre genişliğinde düzenleyecek. Protokole göre ayrıca AOÇ, Ankara İl Özel İdaresi ve Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetlerinde bulunan tesislerin yıkılarak, imar planına göre yerlerine yenileri yapılabilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Pavyonlara özel denetim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı