Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paul di Resta: Hedef Sauber

Paul di Resta, Force India'nın, 6'ncı sıradaki Sauber'i sezon sonuna kadar geride bırakabileceğini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Singapur GP'yi, şampiyona lideri Fernando Alonso'nun hemen ardında dördüncü olarak bitiren İskoç pilot, 6'ncılığın gerçekçi bir hedef olduğunu söyledi.

Takımın son yarışlardaki performansıyla 61 puan geriden takip ettiği Mercedes için de bir tehdit oluşturabileceği dile getirilmesine rağmen temkinli olmayı tercih eden di Resta, "Açık söylemek gerekirse, 5'nciliğin ulaşılamaz olduğunu düşünüyorum. Bunun olması için onların büyük şanssızlıklar yaşaması, şansın da bizim de yanımızda olması gerek. Tabi bu, bunun için çalışmayacağız demek değil" yorumunda bulundu.

Paul di Resa, "Gayretle, yoğun şekilde çalışmaya devam etmemiz lazım. 6'ncılık bizim için güzel bir hedef. (8'nci sıradaki) Williams da güçlü sinyaller veriyor" dedi.

turkiyef1.com'un haberine göre; şu an Sauber'in 26 puan gerisinde 7'nci sırada bulunan Force India, Williams'ın 21 puan önünde yer alıyor.

Gelecek yarışla ilgili değerlendirmelerde de bulunan İskoç pilot, Singapur tümsekleri ve bordürleri ile kısmen özel bir pist olduğunu belirterek, Suzuka'nın takıma ters bir pist olduğunu dile getirdi.

İskoç pilot, "Zayıf yönlerimizi gösterecek bir pist varsa, o da Suzuka" diyen Paul di Resta, "Henüz simulatöre geçmedim, tabi çok çalışacağım. Yapabileceğimizin azamisini başarıp başaramayacağımızı göreceğiz" dedi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler