« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paul çark etti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kocaelispor maçında izlediği Galatasaray için ‘‘Gol herşey değil. Bu futbolla UEFA Kupası finalini kazanamaz’’

diyen Arsenal istatistikcisi Paul Fairclough, ‘‘Kimi transfer etmek istersiniz?’’ sorusuna ‘‘Okan'ı’’ yanıtını verdi.

GALATASARAY'ın Kocaelispor'u 5-0 yendiği lig maçını izleyen Arsenal'in istatistikçisi Paul Fairclough, İstanbul'daki açıklamaları sırasında övdüğü Cimbom'u İngiltere'de yerdi. Fairclough, İstanbul'dan İngiltere'ye dönüşte, ‘‘Gol herşey değil. G.Saray bu futboluyla UEFA Kupası finalini kazanamaz’’ dedi.

Arsenal'in istatistikçisi ‘‘Bizim endişemiz, G.Saray taraftarı ve takım üzerindeki gücüydü. G.Saray taraftarı Kopenhag'da kesinlikle Arsenal seyircisini bastıracaktır. Orada Arsenal taraftarının adından söz edilemez’’ yorumunu yaptı.

YILDIZLAR DÜELLOSU

Kopenhag'daki finalde şampiyonluğun iki takımın futbolcularının bireysel yeteneklerinin ellerinde olduğuna değinen Fairclough, ‘‘İki takımın futbolcuları da bireysel yetenekler açısından birbirine denk. Finalde skoru takımların bireysel yeteneklerinin gününde olup olmamaları belirleyecek. Mesela Hagi maçta çok iyi olursa final bizim için çok zor olacak. Tabii bizdeki oyuncunun da ona karşı iyi veya kötü gününde olmasına bağlı’’ dedi.

G.Saray'ın attığı gollerin krokilerini futbol sahası şeklinde çizilmiş bloknotunda 3.5 saatlik uçak yolculuğu boyunca temize çeken Fairclough, çizimlerle kimin nereden orta yapıp, kimin nasıl gol attığının yorumlarını aktardı. Kocaeli maçında, Okan, Taffarel, Hakan Şükür ve Suat'ı beğendiğine değinen Fairclough ‘‘G.Saray'dan kimi transfer etmek istersiniz?’’ sorusuna ‘‘Okan'ı’’ yanıtını verdi. İngiliz kulübünün istatistikçisi Altay maçını izlemeye geleceğini de söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler