DENİZLİ HABERLERİ

PAÜ'de iletişim konuşuldu

DHA
28.04.2017 - 18:51Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi ile İletişim Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Burada İletişim Konuşuluyor" konulu etkinlik düzenlendi. Etkinlik, alanında uzman isimlerle İletişim Fakültesi ve ilgili bölüm ve program öğrencilerini bir araya getirdi.

Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlikte, "Burada Basın ve Halkla İlişkiler Konuşuluyor", "İş Hayatında İletişimin Pin Kodları", "Burada Reklam Konuşuluyor" ve "Basınla İlişkilerden Etkinliklere İletişime Dair Herşey" adında dört oturumda gerçekleşti. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Savaş, bu tür faaliyetlerin öğrencileri gelecekteki iş hayatlarına yetiştirmek adına büyük rol oynadığına inandığını belirterek, özellikle öğrencilerin geleceğe yönelik sürekli gelişen ve değişen iletişim çağına hızla uyum sağlamaları için çok faydalı olacağını ifade etti. Etkinliğin açılışında konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Seher Ceylan, İletişim sektörünün Denizli ve Ege Bölgesi'ndeki köklü isimleriyle öğrencileri bir araya getirerek öğrencilerin sektörü yakından görmelerini, merak ettikleri sorulara cevap bulmalarını ve sektördeki uygulamaların paylaşılmasını amaçladıklarını söyledi.

GAZETECİLİK MESLEĞİNİ ANLATTI

"Burada Basın ve Halkla İlişkiler Konuşuluyor" başlıklı ilk oturuma Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, Abalıoğlu Holding Kurumsal ve Sosyal Projeler Müdürü Ercüment Erdem, Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın- Halkla İlişkiler Koordinatörü Yelda Çetin, AYDEM Elektrik Kurumsal İletişim Yönetmeni Gizem Mandacı konuk olarak katıldı. Sektörel deneyimlerini paylaşan konuklar, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak geleceğe yönelik sektörün yeni mezunlardan beklentilerini dile getirdiler. Oturumun sonunda Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, basın sektörüyle ilgili öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlandı.

Etkinliğin ikinci oturumunda "İş Hayatında İletişimin Pin Kodları" konulu ikinci oturumda Toplumsal Gelişim ve İletişim Uzmanı Gurbet Altay, öğrencilere, güçlü bir iletişim kurmanın temellerinin, daha fazla sosyalleşerek, çok samimi olarak, karşılıksız bir dialogla, basit düşünmeye dayandığını anlattı.

"Burada Reklam Konuşuluyor" oturumunda ise Macart Ajans Kreatif Direktörü İsmail Serbest, Zebra Ajans Başkanı Okan Toman ve The Santral Ajans Kreatif Tasarımcısı Özkan Önder konuk olarak ağırlandı. Reklam sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere sektörel manada gelecekte nasıl bir iş yaşamı ile karşılaşabilecekleri konusunda bilgiler veren konuklar, oturumun sonunda öğrencilerin sektörle ilgili merak ettikleri konulara açıklık getirdi.

Organizasyonun son oturumu, "Dev Adamla Söyleşi" ise Dev Ajans Başkanı, İzmir Reklamcılar Derneği As Başkanı ve BKM Ege Bölge Temsilcisi Erhan Gölbey ile gerçekleşti. Basınla ilişkilerden etkinliklere iletişime dair her şeyin konuşulduğu oturumda Erhan Gölbey, öğrencilerle sohbet tadında bir söyleşi yaparak mesleki yetkinlik için neler gerektiğini, doğru bir kariyer için nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği gibi konularda öğrencilere bilgiler verdi.

Ayrıca, Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan reklam ve sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı 'İletişim Hikayeleri" sergisi Kongre ve Kültür Merkezi Fuayesi'nde etkinlik süresince konukların beğenisine sunuldu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden PAÜ'de iletişim konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 18 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PAÜ'de iletişim konuşuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı