DENİZLİ HABERLERİ

PAÜ öğrencilerinden 'Güldünyalar Ölmesin' draması

DHA
05.12.2017 - 17:10Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, 'Güldünyalar Ölmesin' adlı mini dramayla, kadına şiddete dikkat çekti. Ayrıca okulun merdivenleri turuncuyla renklendirdi,

PAÜ Eğitim Fakültesi ve Denizli Soroptimist Kulübü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ve '10 Aralık İnsan Hakları Günü arasında '16 Gün Dünyayı Turuncuya Boya' etkinlikleri kapsamında kampüste, farklı bir organizasyona imza attı. Öğrenciler, kadına yönelik şiddete dikkat çekti. Cinsiyet ayrımcılığına dayalı bakış açısının sonucu olan kadına yönelik şiddetle mücadelede bir arada çalışmak, toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ve kadın cinsiyetine yönelik şiddetin insan hakkı ihlali olduğunun vurgulanması amacıyla, ilk olarak daha parlak bir geleceği simgeleyen turuncu renkli süslemeler merkez yemekhane merdivenlerine asıldı. Ardından Öğretim Görevlisi Tunay Onursal tarafından hazırlanan ve Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin sahnelediği 'Güldünyalar Ölmesin' adlı drama gösterisi yapıldı. Dramada kadın yönelik şiddette dikkat çekildi. PAÜ Yeni Ufuklar Topluluğu'nun da destek verdiği, kampüs içinde yer alan açık amfide yapılan gösteriye; Denizli Soroptimist Kulübü Derneği Başkanı Jülide Keleş Yarışan, Öğretim Görevlisi Tunay Onursal, öğretim elemanları ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde PAÜ öğrencilerinden 'Güldünyalar Ölmesin' draması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı