DENİZLİ HABERLERİ

PAÜ’de 6. Türkçe Yaz Okulu Açılıyor

IHA
28.07.2015 - 17:52Son Güncelleme : 28.07.2015 - 17:53

PAÜ'DE 6. TÜRKÇE YAZ OKULU AÇILDI

IHA

Pamukkale Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler PAÜ’de yaz okuluna katılacak.
Pamukkale Üniversitesi, 27 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında 6. Türkçe Yaz Okulu’nu açacak ve 15 ülkeden 28 öğrenciye ev sahipliği yapacak. Yaz okulu öncesi PAÜ Turuncu Salonda düzenlenen yemekte Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Şaban Çobanoğlu, PADAM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Sarıca, senato üyeleri ile yabancı öğrenciler bir araya geldi. Pamukkale Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr.Şaban Çobanoğlu, PAÜ’nün çok gelişmiş bir üniversite ve Türkiye adına iftihar edilecek bir konumda olduğunu belirterek, ilerde de bu üniversiteyle işbirliği yapmaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca Dr.Çobanoğlu, Yunus Emre Enstitüsünün dil, kültür ve sanat faaliyetleri ile projeleri hakkında bilgiler verdi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise, 2012 yılından itibaren Yunus Emre Enstitüsü ile işbirliği yaptıklarını belirterek, bu süre zarfında uluslararası katılımlı organizasyonlar düzenlediklerini kaydetti. Enstitünün Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar faaliyetlerinin olduğu ve bu ülkelerde açtığı merkezlerle kültürel mirası işleme konusunda gereken misyonu yerine getirdiğini söyledi. Bağcı, bu amaca katkı koymak amacıyla PAÜ olarak bu birliğin içinde yer aldıklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr.Şaban Çobanoğlu, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya teşekkür plaketi sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden PAÜ’de 6. Türkçe Yaz Okulu Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PAÜ’de 6. Türkçe Yaz Okulu Açılıyor haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı