Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Patronlardan mesaj var

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 21.12.2000 - 00:01

  ATSO: Ekonomideki güven bunalımını aşmak için hükümete formül öneriyoruz

  ATEŞİ KÖRÜKLÜYORLAR

  ATSO Başkanı Tunay Altınpınar, mali krize giren ekonomide güven bunalımının aşılamadığını belirterek, ekonomiyle ilgili kurum ve bakanlık yetkilerinin bir başbakan yardımcısına verilmesini önerdi. Bankalar ve özel sektör temsilcilerinin ateşi körüklediklerini ileri süren Altınpınar, ‘‘Bu beyanlar kargaşa yaratmaktan başka bir etki yaratmıyor’’ dedi.

  MİLLİ SORUMLULUK

  ATSO Başkanı Altınpınar, IMF ve diğer dış kredi girişlerinin piyasada rahatlama sağlayacağını söyledi. Bu kredi akışının yanı sıra piyasalarda güven ortamının tesisi için yeni tedbirlerin kararlılıkla alınmasının zorunlu olduğunu ifade eden ATSO Başkanı, tüm ekonomi çevrelerini bir milli sorumluluk ve dayanışma bilinci ile hareket etmeye davet etti.

  BAŞBAKAN YARDIMCISI

  Başkan Altınpınar şunları söyledi: ‘‘Kasım ayında mali krize giren ekonomimizde güven bunalımı aşılamadı. Bunlar özellikle bankacılıkla ilgili tedbirlerin geciktirilmesinden kaynaklanıyor. Hükümetin ekonomi yönetimini güçlendirmek amacıyla tüm ekonomik kurumları ve bakanlıkları, bir başbakan yardımcısının yetki ve sorumluluğuna vermesi faydalı olacaktır.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı