Patron kürsüyü işçiye verdi

Aysel ALP
26.09.2013 - 13:45 | Son Güncelleme:

Taşeron işçi, kürsüyü patrondan aldı. "Yatlarınız, katlarınız yetsin artık; biraz da biz kazanalım, paramız olsun ki; sizin sattıklarınızı alabilelim" dedi ardından da Bakan Faruk Çelik'e seslendi: "Buyurun asgari ücretle bir ay siz geçinin."

Çalışma Meclisi toplantısında patronlar adına ilk sözü Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Tuğrul Kutadgobilik aldı. Çalışma hayatındaki sorunları sıralarken, bir taşeron işçi sorunlarını dile getirmeye başladı. Bunun üzerine Kutadgobilik, "Buyur gel burada anlat" diyerek kendisini kürsüye çağırdı.

Patron kürsüyü işçiye verdi

TÜRK-İŞ BAŞKANI İLK KEZ KONUŞTU

Patron kürsüyü işçiye verdi

ERDOĞAN KIDEM TAZMİNATI İLE İLGİLİ NET KONUŞTU

5 yıldır taşeron olarak, Adana Askım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nde danışma görevlisi pozisyonunda çalışan ve her yıl girdi çıktı yapılarak kıdeminin sıfırlandığını ileri süren Mehmet Öztürk isimli işçi "Çalışma Bakanımız asgari ücretle geçinilebilir" dedi. Buyursun kendisine verelim, geçinsin" dedi.

PATRON KÜRSÜYÜ İŞÇİSİNE VERDİ

Kutadgobilik, işçinin çalışma koşullarının zorluğuna ilişkin sözlerine katıldığını belirterek, işçiyi yerine gönderdi ve konuşmasını tamamladı.

BAKAN ÇELİK SÖZ İSTEDİ

Bakan Faruk Çelik, bir sonraki konuşmacıyı beklemeden söz almak istediğini bildirdi. Çelik, "Burası slogan atma yeri değil. Kimse kimsenin söz hakkını alamaz. Hangi milletvekili 2 yılda emekli olabiliyormuş. Ayrıca ben asgari ücretle geçinilebilir, demedim. Asgari ücret geçim ücreti değil, işçiyi koruma ücretidir, dedim. Sözleri yarım yamalak alıp, farklı yerlere çekmeyin" dedi.

ayalp@hurriyet.com.tr


Etiketler: patron


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı