Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Patron dayağına müdahale etmeyen polislere soruşturma

  A.A
  10.12.2009 - 16:05 | Son Güncelleme: 10.12.2009 - 16:05

  Trabzon Cumhuriyet Savcılığı, “iş adamının, kredi kartından para çektiğini iddia ederek bir muavini otogarda, ellerini iple bağlayıp alıkoyduğu” olaya müdahale etmedikleri öne sürülen polisler hakkında soruşturma başlattı.

  Trabzon Cumhuriyet Savcılığı, otobüs sahibi olduğu belirtilen iş adamı Zeki G'nin (43), aracın yakıt ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için verdiği kredi kartından para çektiğini öne sürdüğü muavin Hakan Ç'yi (24), Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde dövüp ellerini iple bağlayarak bir süre alıkoyduktan sonra polise teslim ettiği, ancak olay yerindeki polislerin duruma müdahale etmediği iddiası üzerine harekete geçti.

  Savcılık, bir gazetede yer alan haber ve fotoğrafları ihbar kabul ederek polislerin görevlerini ihmal edip etmediği belirlemek için soruşturma başlattı.

  Savcılık yetkilileri, kişinin alıkonulmasının suç olduğunu ve polisin bu olaya müdahale etmesi gerektiğini, Hakan Ç'nin alıkonulmasına olay yerindeki polislerin müdahale edip etmediğinin araştırıldığını ifade etti.

  Soruşturmanın, olayda polislerin kusuru olup olmadığı yönünde yürütüldüğünü belirten yetkililer, kusurları varsa haklarında yasal işlem başlatılacağını kaydetti.

  İŞ ADAMI, MUAVİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

  Bu arada, iş adamı Zeki G'nin, 19 Ekim 2009'da Trabzon Asayiş Şube Müdürlüğüne başvurarak, Değirmendere Mahallesi'ndeki bir bankaya ait ATM'den, şehirler arasında çalışan otobüsüne yakıt alması için verdiği kredi kartıyla izinsiz olarak 1955 TL çektiğini öne sürdüğü Hakan Ç'den şikayetçi olduğu belirtildi.

  Bu olayın ardından polislerce yakalandığı ve Emniyette hakkındaki suçlamayı kabul ettiği bildirilen Hakan Ç'nin, daha sonra Savcılığın bilgisi dahilinde serbest bırakıldığı öğrenildi.

  “120 LİRASINI ALIP BOŞ SENET İMZALATTI” İDDİASI

  İş adamı Zeki G'nin de muavin Hakan Ç'yi, serbest bırakılmasından sonra 4 Aralık 2009'da, Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki bir otobüste yakalayıp cüzdanındaki 120 lirasını aldıktan sonra “şirket çalışanları için gerekli belge” diyerek, boş senede imza attırdığı iddia edildi.

  Hakan Ç'yi dövüp ellerini iple bağladıktan sonra bir süre otogardaki parktan itibaren yürüterek bir otobüs yazıhanesine götürdüğü öne sürülen Zeki G'nin de bu olayın ardından polislerce “Hakan Ç'yi alıkoyduğu ve parasını gasbettiği” iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

  Zeki G'nin de, savcılığın talimatıyla ifadesi alındıktan Emniyetten serbest bırakıldığı bildirildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı