ANTALYA HABERLERİ

Patlamada Hayatını Kaybeden Kadınlar Anıldı

IHA
28.10.2015 - 12:31Son Güncelleme :

ANKARA'DA 10 EKİM'DE MEYDANA GELEN BOMBALI SALDIRILARDA HAYATINI KAYBEDEN KADINLAR, HDP ANTALYA KADIN KOORDİNASYONU TARAFINDAN ANILDI

IHA

Ankara’da 10 Ekim’de meydana gelen bombalı saldırılarda hayatını kaybeden kadınlar, HDP Antalya Kadın Koordinasyonu tarafından anıldı.
Kazım Özalp Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 30 kadın patlamada hayatını kaybeden kadınların fotoğraflarını taşıdı. Ellerinde ‘Korkmuyoruz, Yılmıyoruz, Affetmiyoruz!, Katliamın Hesabı Sorulacak’ pankartı taşıyan kadınlar, hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra HDP Kadın Koordinasyonu adına basın açıklamasını okuyan Bilge Çakmak, “10 Ekim 2015 günü, ülkenin başkentinde, barış için yürüyenleri bombaladılar. O gün yüreğimize acı bir tarih olarak kazındı. Aslında ülkenin geleceğini bombaladılar. Şimdilik 106 kişi yaşamını yitirdi. Beş yüzden fazla da yaralı yaşam mücadelesi veriyor. Hayatını kaybedenlerin onlarcası kadın, Alanya’da 4 kadın yoldaşımızı toprağa verdik. Ölen kadınların boşuna ölmediklerini, geleceğe bir ışık olduğunu biliyoruz. Bizler, onların ışığında yürüyerek, dağlarımızda silah sesi yerine çiçeklerin açtığı, bahçelerimizde özgür, korkusuz, güven içinde çocukların oynaştığı bir yaşam örgütleyeceği” dedi.
Anma toplantısının ardından Kazım Özalp Caddesi üzerinde oturma eylemi yapan kadınlar, hayatını kaybeden kadınların tek tek ismini söyleyerek, hayatını kaybeden kadınlar anısına mum yaktılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Patlamada Hayatını Kaybeden Kadınlar Anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Patlamada Hayatını Kaybeden Kadınlar Anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı