Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Patende tutunamadık

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda kısa mesafe sürat pateninde erkekler ve bayanlar 1000 metrede ilk tur elemeleri tamamlanırken, Türk sporcular elemeleri geçemedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
THY Buz Pisti'nde yapılan yarışlarda, 4'ü bayan olmak üzere, toplam 8 Türk sporcu piste çıktı. Erkeklerde yarışı Selim Tanrıkulu 1:35,394, Önder Aslan 1:40,074, Mükerrem Top 1:34,030, Özgür Yeşilöz de 1:41,165'lik zamanıyla bitirdi.

Bayanlarda ise Ela Kara 2:01,613, Zeynep Erkılıç 1:53,436, Leyla Yılmaz 1:45,158, Duygu Kan da 1:47,611'lik zamanıyla grubunu son sırada tamamladı.

Türk sporcular, ikinci tur elemelerinde yarışma hakkını elde edemedi.

SALONDAN NOTLAR

Oyunlarda en çok ilgi çeken dallar arasında yer alan kısa mesafe sürat patenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Oyunlar için yeni inşa edilen salonun girişinde kuyruklar oluşturan vatandaşlar, salona akın etti. Koltukların neredeyse tümünü dolduran Türk taraftarlar, Türk sporcuların isimleri okunduğu sırada tezahüratta bulunup, sporcuları uzun süre alkışladı.

Dört sporcunun yer aldığı grubunu üçüncü sırada tamamlayan milli sporcu Selim Tanrıkulu ile son birkaç tura kadar yarışı ilk sırada götüren Mükerrem Top'a yapılan tezahüratın temposu oldukça yüksekti. Her iki sporcu yarışırken de salon, “Türkiye, Türkiye” sesleriyle çınladı.

Yarışı izleyenler arasında, sporcuların kafilelerine yer alan diğer sporcular da vardı.
Basının da yoğun ilgi gösterdiği yarışlar, salona yerleştirilen dev ekrandan da canlı yayınlandı.
Her yarış öncesi, sporcuların start almasından hemen önce, izleyicilerden sessiz olması istendi.
Yarış boyunca, özellikle çıkışta avantaj elde etmek için öne geçmeye çalışan bazı sporcular arasında çarpışmalar yaşandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz