Gündem Haberleri

  Patagonya'da uçak kazası: Kurtulan olmadı

  Hürriyet Planet
  19.05.2011 - 09:48 | Son Güncelleme:

  Sol Havayolları’na ait 22 kişiyi taşıyan bir uçak, Arjantin’in güneyindeki Patagonya bölgesinde yere çakılarak infilak etti. Uçaktan kurtulan olmadı.

  Sol Havayolları’ndan yapılan açıklamada 5248 sayılı uçakta 3 mürettebat ve biri bebek 19 yolcu olduğu ifade edildi. Uçağın Patagonya kıyıları boyunca And Dağları’nda bulunan Neuquen şehrinden Comodoro Rivadiva’ya yaptığı uçuş sırasında acil yardım çağrısında bulunduğu belirtildi.

   

  UÇAKTAKİLERİN AİLELERİ HAVAALANINA HÜCUM ETTİ / FOTO GALERİ

   

  Şirket uçağın enkazının Los Menucos kasabasının 25 kilometre kadar güneybatısında bulunduğunu ancak yerel itfaiye ve polis görevlilerinin kimsenin hayatta kalmadığını bildirdiğini açıkladı.

   

  Los Menucos’a en yakın kasabada bulunan hastanenin yöneticisi İsmail Ali, Todo Noticias kanalına yaptığı açıklamada, “Maalesef hayatta kalan olmamış. Yanık kalıntılar bulduk. Her şey yanmıştı” dedi.

   

  Sol Havayolları sözcüsü Horacio Darre ise Buenos Aires’te yaptığı açıklamada uçağın kalkışında bir sorun olmadığını ve şu an için kazanın sebebini belirlemenin mümkün olamayacağını belirtti. Darre kaza müfettişlerinin çalışmalarıyla bir sonuca ulaşılabileceğini söyledi.

   

  Darre, “Şu an için kazanın sebebiyle ilgili bir bilgi olmadığını belirtmek gerekiyor. Kazanın sebebi ilgili birimler tarafından netleştirilecek” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı