Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pastırma yazı geliyor

  Hürriyet Haber
  17 Ekim 2011 - 13:15Son Güncelleme : 17 Ekim 2011 - 17:03

  Tüm yurtta etkili olan soğuk ve yağışlı hava Çarşamba gününden itibaren yurdu terk edecek ve yerini pastırma yazına bırakacak.

  Çarşamba gününden itibaren Marmara Bölgesi’nde sıcaklıklar 5 ila 7 derece arasında artacak fakat iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacak. Marmara’daki artış, Perşembe günü iç ve doğu kesimleri de etkileyecek ve Perşembe günü Karadeniz’in doğusu dışında yağış yurdu terk edecek.

   

  Perşembe ve Cuma günü ise yurttaki hava sıcaklıklarında değişiklik beklenmiyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

   

  ÇİFTÇİLERE UYARI

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava nedeniyle 20 Ekim gecesine kadar yurdun büyük bir bölümünde don olayı beklendiğini açıklayarak çiftçileri uyardı.

  Zirai Meteoroloji Şube Müdürlüğü, 17-18 Ekim gecesi; Marmara’nın güneydoğusu, Ege’nin doğusu, Akdeniz’in kuzeybatı kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ve kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, yüksek kesimlerde orta kuvvette, 18-19 Ekim gecesi; Marmara’nın güneydoğusu, Ege’nin doğusu, Akdeniz’in kuzeybatı ve kuzeydoğusu, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, yüksek kesimlerde orta kuvvette, 19-20 Ekim gecesi; Ege’nin doğusu, Akdeniz’in kuzeybatı ve kuzeydoğusu, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda hafif, yüksek kesimlerde orta kuvvette don olayı beklendiğini açıkladı.

  Tarımsal faaliyetin sürdüğü bölgelerimizde hasat dönemindeki sebze, meyve üreticileri ile sera yetiştiricilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı