Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paslı teneke

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ANTALYASPORLU yöneticilere ve Teknik Direktör Rudiger Abramczyk'e sormak istiyorum; dışlayıp gönderdiğiniz Andrea Kona ile onun yerine aldığınız Adama Guaye'yi kıyaslayabiliyormusunuz? Paslı teneke ile 24 ayar altın nasıl kıysalanmazsa, Kona ile Adama'nın da kıyaslanması mümkün değildir. Antalyaspor-Ankara-gücü maçını izleyenler, paslı tenekenin kim olduğunu çok iyi anlamıştır.

Paralara yazık

Benim kişisel fikrim, Adama'yı kadroya alıp maç başı ödenen paralarla Antalyaspor'un daha fazla zarara uğratılmaması lazım. Sakatlanan Gaudino'nun yerine oyunun 35'inci dakikasında sahaya alınan bu futbolcu, Antalya 1'inci Amatör Küme'de zevkine oynayan yüzlerce gençten daha kötü.

Zafer’e bir uyarı

Antalyaspor, Türkiye Kupası'nda finalist olmanın rehavetine kapılmış. Zafer ise Milli Takım Aday kadrosuna çağrılmanın havasına çok çabuk girmiş. Her ikili mücadelede yere düşüyor, sonra da uzun bir süre hakeme itiraz ediyor. Bu arada oyun devam ediyor, Antalyaspor'un kalesinde tehlikeler yaşanıyor. Kenar yönetimde ise çıt yok. Eğer bu zihniyetle giderse, Zafer'in Mustafa Denizli'nin listesine ilk ve son girişi olur.

Uğur neden çıktı?

Antalyaspor-Ankaragücü maçını izlerken benim anlamadığım nokta, sahanın en başarılı ismi olan Uğur'un oyundan alınması oldu. Bu genç yetenek, son haftalarda yükselen form grafiğini bu maçta da sahaya yansıttı. Ortasahada çok koştu, mücadele etti. Yaptığı estetik hareketlerle, tatsız maça tuz biber oldu. Ancak, oyunun 71'inci dakikasında Teknik Direktör Abram-czyk'in ilginç bir kararı ile kendisini saha dışında buldu. Oysa, Uğur'dan önce oyundan alınacak birçok futbolcu vardı. Acaba, bu futbolcunun tek suçu Antalyaspor'un alt yapısından yetişmek mi?


Bunları da Beğenebilirsiniz