Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pasinlioğlu: Tacizle ilgili bize ulaşan bilgi yok

Erzurum'da devam eden 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında, önceki gün oyunlar köyünde Kanadalı bayan sporcuların taciz edildikleri yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan iddialar üzerine, Oyunlar Köyü Başkanı Yahya Pasinlioğlu, “Bize ulaşan hiçbir şey yok. Kanada delegasyon başkanının da bu işten haberi yok” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Pasinlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı basın organlarında yer alan, oyunlar köyünde görevli personelin önceki gece düzenlenen Hadise konserinin ardından, Kanadalı bayan sporcuları taciz ettikleri yönündeki iddialar üzerine Kanadalı delegasyon başkanıyla görüştüklerini bildirdi.

Kanada delegasyon başkanının olayı doğrulamadığını anlatan Pasinlioğlu, şunları kaydetti:

“Kanada delegasyon başkanıyla arkadaşlarımız görüştü. (Bizim bu olaydan haberimiz yok. Böyle bir şey yok)diyor. Zaten Hadise'nin konseri oyunlar köyü dışında üniversite içerisinde oluyor. Konaklama alanı dışında oluyor yani. Kanada delegasyonundan bize intikal eden bir şey olmadı. Gazete haberinden dolayı arkadaşlar delegasyon başkanıyla görüştüler. Biraz önce, 5 dakika önce görüştüler. Arkadaşlar geldi dediler ki (bayanın haberi yok) Bu bir iddia. Böyle bir şey yok diyormuş. Asılsız bir haber. Şimdi arkadaşlara söyleyeceğim basın toplantısı yapsınlar, gereğini de yapsınlar. Yani bize ulaşan hiçbir şey yok. Kanada delegasyon başkanının da bu işten haberi yok.”
Organizasyon Komitesi Genel Sekreteri Yeşim Müderrisoğlu ise iddiayı duyar duymaz Pasinlioğlu ile görüştüklerini ve Pasinlioğlu'nun yardımcısının Kanada delegasyonu başkanıyla görüştüğü bilgisini aldıklarını ve iddianın gerçek olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Kendilerinin de Kanada delegasyon başkanıyla görüşeceklerini anlatan Müderrisoğlu, “Kendisinden yazılı açıklama almayı düşünüyoruz. Bize şu ana kadar ulaşan her hangi bir olumsuz bilgi yok. Böyle bir şey varsa delegasyon başkanının şikayetini, yoksa da yazılı olarak böyle bir şey olmadığı yönünde yazı almayı düşünüyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz