« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pascal'dan çılgınım

Cisse, siyah beyazlı kulübe gelmeden önce Tigana ile konuşmadığını belirtirken, "Mücadeleci ve kavgacı kimliğim var. Formam için savaşırım. Pascal Nouma’yı yakından tanıyorum. Ben saha içinde ama o saha dışında çılgın" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
SCALA zamanında Beşiktaş taraftarı ve Türk futbolseveri Pascal Nouma ile tanıştı. Hırsı, sempatik tavırlarıyla kendisini herkese beğendiren Fransız oyuncunun, Leeds United maçında Mills’e yumruk atması, G.Birliği maçında rakibe attığı kafa ve en sonunda 2003’te F.Bahçe’ye attığı golden sonra yaptığı hareket onun Türkiye’deki futbol macerasının noktalanmasına neden oldu.

Nouma ile görüştüm

Beşiktaşlılar, Pascal Nouma’yı unutmadan ikinci bir Fransız yıldız siyah beyazlılar da ikinci bir sayfa açtı; Cisse. PSG’nin orta sahadaki yıldız ismi, Kartal’a gelmeden önce Tigana ile değil Pascal ile konuştuğunu açıklarken, "O, başta olmak üzere herkesten Beşiktaş’ın büyük kulüp olduğunu ve mutlaka gitmem önerisini aldım" dedi.

Hazırlık maçlarının önemli olmadığını belirten Cisse, "Mücadeleci ve kavgacı kimliğim var. Giderek çok daha iye olacağız. Pascal Nouma’yı yakından tanıyorum. Ben saha içinde çılgınım ama o saha dışında çılgın. Çok hırslıyım. Rakip kim olursa olsun fark etmez kazanmak tek düşüncemdir" diye konuştu.

Gerçek yerim 4’lünün önü

Kartal’ın yeni gözdesi, sistemden, nerede oynayacağına, takım içindeki arkadaşlıktan her konuyu şöyle açıkladı:

"Nerde oynayacağımı teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam bilir. Ben, onun ne istediğini yerine getirmek için savaşırım. Orta sahanın her bölgesinde oynayabilecek biriyim. Oyun içinde aldığım mevki çok önemli. Sahaya çıktığımda kimseye acımam. Savaşırım. Gerçek yerim 4’lü defansın önünde oynamak ve çift ön libero varsa biraz daha önünde oynayıp daha çok ofansa yardımcı olmak.

Formanın hakkını vermeliyiz

Hazırlık maçlarında orta sahayı takımlar kalabalık tutuyor. Tahmin ediyorum rakibe göre daha değişik oyun anlayışımız olacak.

Fransa’da PSG, Türkiye’de Beşiktaş büyük kulüpler. Doğal olarak bize karşı her takım elinden geleni yapıp kazanmak isteyecektir. Bizler de bu bilinçle formanın hakkını verip hep kazanmalıyız. Şampiyonlar Ligi farklı bir kulvar. Herkes kendisini hazır tutmalı."

29 yaşında olduğunu ve daha çok oynamayı düşündüğünü sözlerine ekleyen Cisse, "Yeni bir ülkedeyim. Adaptasyon süresi geçirmek lazım. Fakat bunları kaldıracak tecrübem var. Kendime güveniyorum" dedi.

Türkiye Ligi’nden bahsedilmiyor

FRANSA’da Türkiye Ligi’nden bahsedilmiyordu. Pek bilinmiyor ve tanınmıyordu. Büyük takımların maçları genelde izlenirdi. İstanbul’u çok sevdim. Sizlerden pek farkım yok. Türk yemekleri ve müziğine de sevdim. Türk kebabını zaten biliyorum. Avrupa’nın her tarafından Türk kebapları meşhurdur. En sevdiğim ve en iyi yaptığım şey futbol.

Bunları da Beğenebilirsiniz