Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pasaport kuyruğunda bir first lady

  Murat ÇAKIR-İSTANBUL DHA
  06 Temmuz 2012 - 12:00Son Güncelleme : 06 Temmuz 2012 - 16:55

  Fildişi Sahilleri First Lady’si Patricia Ahoussou, başbakan olan eşinin işi çıkınca Türkiye seyahatinde yalnız kaldı. Bugün saat 08.40’da THY’ye ait bir uçakla İstanbul’a gelen Başbakan eşi Patricia Ahoussou ve dört çocuğu VIP’ye yazı gelmediği için normal yolcu gibi pasaport kuyruğuna girdi

  THY, Fildişi Sahili'nden ilk seferini geçtiğimiz Çarşamba günü yaptı. Başbakan ve eşi ilk seferle İstanbul’a gelecekti. Ancak Başbakan’ın işi çıkınca bu gezi ertelendi ve eşi Patricia Ahoussou bugün Akra aktarmalı olarak Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan'dan İstanbul’a yalnız geldi.

  PASAPORT KUYRUĞUNDAKİ FIRST LADY / WEB TV

  Konuk first lady’yi karşılamak için Atatürk Havalimanı’na gelen görevliler önce VIP Salonu'na gitti. Ancak buradaki görevliler kendilerine bu konuda bilgi verilmediğini ve özellikle Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yazı gelmediğini söyleyince karşılayıcılar Atatürk Havalimanı geliş terminaline giderek karşılamayı orada yaptı.

  FIRST LADY ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE SIRADA BEKLEDİ / FOTO GALERİ

  Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulunan Ahousso, ilk kez Türkiye'ye geldiğini ve Türkiye'de 4-5 gün kalacağını belirterek, “Bugünlerde bütün dünya Türkiye’yi konuşuyor. Biz de bu rüzgara kapıldık geldik. Fildişi Sahilleri ile Türkiye arasında ilişkiler çok güzel. Gelecekte çok daha güzel olacak" dedi.

  Pasaport kuyruğunda çocukları ile bekleyen Ahoussou, pasaport kontrollerinin ardından valizlerini alarak Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı