Gündem Haberleri

  Paşa, ünlülerin cezaevinde

  Hürriyet Haber
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil, ’haksız mal edindiği’ gerekçesiyle yargılandığı davada kesinleşen 2 yıl 6 ay hapis cezasını çekmek üzere dün Saray Cumhuriyet Savcılığı’na teslim oldu.

  Erdil, saat 18.30 sıralarında avukatıyla birlikte Saray Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Savcılıktaki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Erdil, Saray Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

  YARGITAY DA ONAYLADI

  Genelkurmay Askeri Mahkemesi’nde eşi ve kızıyla birlikte ’haksız mal edinme’ suçundan yargılanan Erdil, 2 yıl 6 ay hapis ve 50 YTL adli para cezasına mahkum oldu. Ayrıca bir milyon 250 bin dolar değerindeki iki lüks dairesinin de zor alımına karar verildi. Hüküm Askeri Yargıtay’ca geçen ekim ayında onaylanarak kesinleşmişti.

  Saray Kapalı Cezaevi bir çok ünlünün tutuklu kaldığı cezaevi olarak tanınıyor. Aralarında Başbakan Tayyip Erdoğan, Petrol-İş Sendikası eski Başkanı Münir Ceylan, Banker Kastelli adıyla tanınan Abidin Cevher Özden ve gazeteciler Ragıp Duran, Işık Yurtçu ile futbolcu Tanju Çolak Saray Cezaevi’nde tutuklu olarak kalmıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı