Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Partisini dinlemiyor

  Hürriyet Haber
  13.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'nın FP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Genel Başkanı Recai Kutan'ın tüm uyarılarına rağmen, Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası'na üye işçileri Türk-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası'na geçmeleri için zorluyor. Gökçek'in intihara oynadığını söyleyen FP Milletvekili Çelik, ‘‘Faturası kesilmeli’’ dedi.

  Fazilet Partisi'nde ‘Gökçek krizi’ patlak verdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Genel Başkan Recai Kutan'ın bütün uyarılarına rağmen, Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası'na üye işçileri Türk-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası'na geçmeleri için zorlaması, FP'yi karıştırdı.

  Hak-İş'in eski Genel Başkanı ve FP Kocaeli Milletvekili Necati Çelik, Kutan'ın, ‘Bu uygulamayı durdur’ talimatını dinlemeyen Gökçek'e, partisinin gerekli faturayı kesmesi gerektiğini söyledi ve ‘‘Gökçek, bu uygulamasıyla intihara oynuyor’’ dedi.

  Gökçek'in, Kutan'ın bu konuda kendisine verdiği talimatı dinlemediğini de söyleyen Çelik, ‘Gökçek, talimat dinlemiyor, partisini dinlemiyor. Gökçek, intihara oynuyor. Herşey söylenmiştir, bundan sonraki, Gökçek’e bir fatura kesmektir. Çünkü, Gökçek'e söylenecek söz kalmadı. Eğer bu fatura kesilmezse, kesmeyenleri yadırgarım' diye konuştu.

  Gökçek ise işçiye sendika değiştirmesi konusunda herhangi bir baskı uygulamadığını savunarak, ‘Bu, Hizmet-İş’le aramdaki sürtüşme nedeniyle çıkarılan bir söylentidir. Konu, sendikaların kendi sorunlarıdır. Hizmet-İş, kendi işçisine sahip çıkamıyorsa bunun benimle bir ilgisi yoktur' dedi.

  FP kulislerinde ise Gökçek'in, 18 Nisan'da yapılacak yerel seçimlerde yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istemediği, hakkındaki çok sayıda soruşturma nedeniyle milletvekili olup dokunulmazlık zırhına kavuşmak istediği öne sürülüyor.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı