Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Partinin yıldızları

İstanbul Doors Organization, yılbaşı partisini önceki gün A’jia Otel’de verdi.

Chivas Regal’in "sıra dışı anlarda paylaşılan tatlar" temasıyla sponsorluğunu üstlendiği parti, birçok ünlü ismi bir araya getirdi. Serdar Bilgili, Nurettin Hasman, Eda Taşpınar, Berk-Aslı Ekşioğlu, Tansa ve Derin Mermerci, Melisa Mızraklı, Esin Maraşlıoğlu, Yalın, Tuba Ünsal, Hande Yener, Ayşe Hatun Önal, Nurdan Yüzbaşıoğlu, Hakan Yıldırım, Ece Sükan, Emre Aşık, Ebru Akel, İpek Tuzcuoğlu gibi isimlerin de davetliler arasında bulunduğu parti, DJ Salih Saka’nın performansıyla hareketlendi. Davetin en dikkat çekici isimleri ise Esin Maraşlıoğlu ile kızı Melissa Mızraklı’ydı. Kızıyla poz verirken profesyonel modelleri aratmayan Esin Hanım, göbeğine yaptırdığı geçici dövme ile de ilgi odağı oldu.

Kızına kavuştu

Türkan Şoray’ın kızı Yağmur Ünal, yılbaşı tatilini fırsat bilip eğitimini sürdürdüğü Amerika’dan birkaç günlüğüne İstanbul’a geldi. Uzun zamandır kızının hasretini çeken Şoray, buluşmanın şerefine önceki akşam bir yemek organize etti. Türkan Şoray, kardeşi Nazan Şoray, Yağmur Ünal ve Ünal’ın arkadaşı Sinan Bozkurt, hep birlikte Arnavutköy’deki Fishmekan adlı balıkçıdaydı... Ünlü oyuncu, "Kızımı çok özlemiştim, nihayet hasret bitti. Birlikte yemek yiyip uzun uzun sohbet ettik" dedi.

Komşu kapısı

Komşu Kebap, yılbaşı gecesini Nişantaşı’nda geçirmek isteyenler için 24 saat hizmet verecek. Patron Kemal Koç, "Yılbaşı kutlamaları sırasında yorulanlar bizim kapımızı çalabilecek, karınlarını doyuracak ve dinlenecekler" diyor. Yani dilerseniz Nişantaşı sokaklarındaki eğlenceden yorgun düşünce bir şeyler içip atıştırmak ve dinlenmek, dilerseniz tüm geceyi geçirmek için Komşu kapısını çalabilirsiniz.

Çapa dağa çıktı

İzzet Çapa, Uludağ Ağaoğlu Otel’in içinde St. Bernard adlı bir gece kulübü açtı. İstanbul eğlencelerini dağa taşıdığını söyleyen Çapa’nın en büyük destekçisi ise Ali Ağaoğlu... Otelin sahibi ve Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinden biri olan Ali Bey, bu anlaşmadan önce İzzet Çapa’nın işlettiği mekanları bir bir gezmiş. Hizmet, mutfak ve eğlence kalitelerini görünce de bu ortaklık için imza atmaya karar vermiş. Çapa "St. Bernard eğlencenin sabaha kadar sürdüğü bir kulüp olarak tatilcilerin hizmetinde" diyor.

Oğlu söyledi babası dinledi

Emekli paşalardan Atilla Kıyat, önceki akşam oğlu Özgür’ün program yaptığı Caddebostan Ziyyade Bar’a gitti. O akşam 65’inci yaşını kutlayan babasının tüm istek parçalarını yorumlayan Özgür Kıyat, bundan böyle her cuma aynı mekanda müzikseverlerle buluşacak.

Sakin bir yılbaşı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda geçtiğimiz gün açılan Contemporay İstanbul’u gezerken Melek Manisalı’ya rastladım. Bodrum-Türkbükü’ndeki Maki Otel’in sahibi Ali Manisalı’nın eşi olan Melek Hanım, otellerinin yılbaşı gecesi de açık olduğunu söyledi. "Özel konumu, benzersiz kıyı şeridi ve iskelesiyle fark yaratan Maki Otel’de konuklarımız yeni yıl ve bayram tatilini dolu dolu yaşayabilecek, büyük şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşabilecek" diyor Manisalı... Meraklısı için otelin özel yılbaşı mönüsünü de yazayım; zeytinyağlı enginar, Sicilya usulü kalamar ızgara, risotto porcini, asma yaprağında levrek ızgara ve kestaneli sıcak kek...

Atölye Beyoğlu’nda

Atölye Restaurant, İkitelli’den sonra ikinci şubesini Beyoğlu’nda açıyor. Müdavimleri arasında Cem Davran, Pakize Suda, Gül Dürüst, Sabri Demirel, Ilgın Bayazıt ve Aslı Oba’nın da bulunduğu, Sermet Severöz ile Yiğit Olcay ortaklığındaki mekan, yeni yılda aynı konsept ve mönüyle Beyoğlu’ndaki İstasyon Sanat Akademisi binasında hizmete girecek. Atölye Restaurant & Cafe Beyoğlu hakkında detaylı bilgiyi www.atolyerestaurant.com adresinden alabilirsiniz.

Sevgilisine tablo aldı

Ressam Türkel Türegün, 32’nci sergisini ressam olan torunu Helin Süzer’le birlikte açtı. Ceylan Otel’de düzenlenen ve 29 Aralık’a kadar gezilebilecek olan serginin açılışını Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yaptı. Açılışa katılanlar arasında bulunan Safiye Soyman de Türegün’e ait 3 tablo satın aldı. Soyman, tablolardan birini sevgilisi Faik Öztürk’e hediye edeceğini söyledi.

Televizyoncudan özel takı koleksiyonu

6 yıl boyunca "Stil" adlı programı ile CNN Türk ekranlarında olan, ardından aynı formattaki "Trendsetter" ile Show TV’de izleyici karşısına çıkan Gülin Tomay Karabacak, şimdi de takı tasarımcılığı alanında kendini kanıtlama çabasında... Uzun zamandır hobi olarak ilgilendiği, eğitimini de aldığı takı tasarımcılığını profesyonel bir platforma taşıyan Karabacak, Alhan Pırlanta için özel bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyonun en belirgin özelliği, son derece büyük ve iddialı mücevherlerden oluşuyor olması; aynı zamanda modern çizgilerle unutulmaya yüz tutmuş motifleri buluşturması...

Rus yemekleri haftası

Niş Restaurant’ın düzenlediği "Dünya Mutfakları Haftası" etkinliği devam ediyor. Geçen hafta Hint Mutfağı’nın olduğu mekana ilgi büyüktü... Bu hafta ise sırada Rus mutfağı var. Özetle; Rus mutfağına özgü birçok yemeği burada tatmak mümkün...
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI