Gündem Haberleri

  Parti minibüsüyle hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı

  A.A
  04.07.2007 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, kaldırımda yürürken kalp krizi geçiren CHP delegesi Cumhur Tozan, bu sırada seçim minibüsüyle olay yerinden geçen AKP'liler tarafından hastaneye götürüldü ancak müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, kaldırımda yürürken kalp krizi geçiren CHP delegesi Cumhur Tozan, bu sırada seçim
  minibüsüyle olay yerinden geçen AK Parti'liler tarafından hastaneye götürüldü ancak müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı delegelerinden, Kıbrıs gazisi Cumhur Tozan (54), Yalova Caddesi'ndeki MHP seçim bürosunun önünde kalp krizi geçirerek, yere yığıldı. Durumu fark eden vatandaşlar, telefonla olay yerine ambulans çağırdı.

  Bu sırada, seçim minibüsüyle caddeden geçerken kalabalığı gören AK Parti Orhangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sait Gözcü ve arkadaşları, Marmarabirlik'ten emekli olduğu öğrenilen Tozan'ı parti minibüsüne alarak, Orhangazi Devlet Hastanesine götürdü. Cumhur Tozan, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.Cumhur Tozan'ın cenazesi, bugün düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verilecek.

  Sait Gözcü, olay yerinde bir kalabalık olduğunu görünce seçim minibüsünü durdurduklarını belirterek, “Kaldırımda kalabalık bir grup vardı. Herkes, 'Ambulans çağırın' diye bağırıyordu. Biz de vakit geçirmemek için bu kişiyi minibüsümüze alarak, hemen devlet hastanesine götürdük. Hastaneye geldiğimizde ambulansın yeni çıktığını gördük” dedi.

  Minibüse bindirdikleri sırada Cumhur Tozan'ı tanıdıklarını dile getiren Gözcü, “CHP'li veya başka bir partili olması önemli değil. Önemli olan insanlık. Biz insanlık hizmetimizi yaptık” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı