« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Parti bitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Naim Süleymanoğlu'nun halterde sıfır çekmesi üzerine Sydney'deki olimpiyatı izleyen medya mensupları ‘‘Yarışmaya 140 veya 142.5 kilodan başlamalıydı. Eğer oradan başlasaydı, madalya şansını ve yarışmayı sürdürebilirdi’’ yorumunu yaptı. Fransız Haber Ajansı AFP ise Naim'in düş kırıklığını ‘‘Naim için parti bitti. Bu olimpiyat Naim'e fazla uzak kaldı’’ diye yorumladı.

AFP: Kapılar kapandı

Dünya halterinin altın çocuğu Naim, şan ve şöhret sarhoşluğu içinde son yıllarını gece kulüplerinde, partilerde geçirdi. Cep Herkülü bir yıl önce olimpiyatın çağrısına dayanamadı ancak spora dönmekte çok geç kaldı. Naim, nisan ayında Sofya'daki Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya alarak kapıyı aralamıştı. Ancak Sydney'de kapılar kapandı.

Görmek istemediğim sahne

<ı>Ivan Abaciev (Bulgar Milli Takım Teknik Direktörü-Naim'in ilk antrenörü): İnanamıyorum. Naim'de görmek istemediğim sahneleri gördüm. Ona antrenman programı verdim. Burada bir taktik hatası yaptı. Pashelov'u yakalamak için rizikoya girdi. Onun gibi tecrübeli adam bunu yapmamalıydı.

Dönmekle hata yaptı

<ı>Hristo Yakavu (Yunanistan Milli Takım Teknik Direktörü): Naim bir efsaneydi. Ben onun 3.5 yıl aradan sonra tekrar haltere döndüğünü öğrenince hata yaptığını söyledim. Bu riske girmemeliydi. Onun yeri her zaman zirveydi. Demek ki iyi hazırlanmadı. Beni şoke etti.

Geçilse de o bir efsane

<ı>Thomas Ajan (Uluslararası Halter Federasyonu Genel Sekreteri): Başaracağına inanmasa Sydney'e gelmezdi. Sürekli geçtiği rakiplerine bu kez geçilmesini, uzun bir aradan sonra tekrar haltere başlamasına, ilerleyen yaşına ve gereği kadar çalışmamış olmasına bağlıyorum. Naim geçilse de o yine dünya halterinde bir efsane olarak kalacaktır.

Dereceleri idmanda yaptı

<ı>Halil Mutlu: Naim ağabey, bu dereceleri idmanlarda yapmıştı. Onun için 145'i istedi. 140 veya 142.5 niye yapmadı diyenlere cevabım, daha önce bu kiloları kaldıracağınızı düşünerek altına girermektendir. Bu kiloyu düşürmek hiç aklınıza gelmez. Bu açıdan bakınca bir şey söylemek çok zor.


Bunları da Beğenebilirsiniz